قهرمانی سپاهان مثل قهرمانی منچستر است
قهرمانی سپاهان مثل قهرمانی منچستر است
کارشناس فوتبال اعتقاد دارد که ذوب آهن می تواند در لیگ برتر بماند اما از همین حالا باید اتاق فکری برای حل کردن مشکلات این تیم تشکیل شود تا از این وضعیت خارج شود.

به گزارش حاشیه ورزش، محمد یاوری درباره احتمال قهرمان شدن سپاهان در لیگ برتر اظهار کرد: سپاهان امسال از فولاد آسیب زیادی دیده است. در جام حذفی، سپاهان نتوانست ادامه دهد و همینطور مساوی جلوی فولاد، سپاهان را از کورس قهرمانی در لیگ برتر عقب انداخت اما هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اگر تراکتور می توانست سازمان تیمی خودش را حفظ کند و تحت تاثیر حمله های پرسپولیس قرار نمی گرفت می توانست به سود سپاهان باشد. نمی دانم تعویض عباس زاده که می توانست دفاع وسط پرسپولیس را مشغول کند چه معنی داشت. اگر تعویض او فنی بوده من این تعویض را نمی پسندم. باشگاه سپاهان برنامه سه ساله ای دارد که در نهایت به قهرمانی آسیا منجر می شود. ما از این برنامه جلو هستیم و فقط به خاطر یک مساوی کمی از کورس قهرمانی عقب هستیم.

او درباره عملکرد استقلال با فرهاد مجیدی هم گفت: مجیدی توانسته نفوذ خوبی روی بازیکنان داشته باشد و حتی ضدیتش با مدیرعامل برنامه ای بوده که بازیکنان را به سمت خودش بکشد. این کارهایی است که مربی ها انجام می دهند و در فوتبال احساسی ما هنوز موثر است. اگر سپاهان مثل بازی آخرش بازی کند می تواند مقابل استقلال پیروز شود. سپاهان به بلوغ تاکتیکی رسیده و هیچ تیمی راه های نفوذ از عمق را مثل سپاهان انجام نمی دهد. از پاس‌های تو دری که داده می شود لذت می بریم. برای من این حرکات بسیار جالب است. هیچ تیمی را ندیده ام که حرکات ترکیبی و نفوذ از عمق را مثل سپاهان انجام دهد.

این کارشناس فوتبال در ادامه گفت: سپاهان در صورتی قهرمان می شود که پرسپولیس نشود. همه چیز دست سپاهان نیست اما سپاهان عقب هم نیست. سپاهان پنج بار قهرمان شده و حالا پرسپولیس می شود. در فوتبال این مسائل وجود دارد و همه نمی توانند اول بشوند و این را نباید مثل یک فاجعه ببینیم اما اگر سپاهان قهرمان بشود خاصیت فوتبال است مثل وقتی که منچستر یونایتد توانست برابر بایرن مونیخ پیروز شود و به قهرمانی برسد. تنها نگرانی من ولسیانی است چون در بازی های آخرش اشتباهات زیادی داشته و پنالتی که داد می‌توانست همه چیز را تغییر بدهد.

یاوری درباره شرایط ذوب آهن هم اظهار کرد: من فکر می کنم ذوب آهن در لیگ برتر می ماند اما در هر صورت باید این مشکلات را از چشم مدیران و سیاست گذاران باشگاه ذوب آهن بدانیم که با انتخاب ها و تصمیماتی که گرفته اند تیم را به اینجا رسانده اند. تیمی که تا فینال لیگ قهرمانان آسیا رفته چطور چند سال است که در خطر سقوط قرار می گیرد. فکر می کنم بهتر است بررسی کنیم زمانی که ذوب آهن در رده های بالای جدول را کسب کرده چه کسی مدیر عامل بوده است. از فرد خاصی نام نمی برم اما می توانیم بررسی کنیم در زمان آقای ابراهیم زاده، گل محمدی یا قلعه نویی مدیرعامل چه کسی بوده است.

او ادامه داد: در کادر مدیریتی ذوب آهن افراد با تجربه ای هستند که فکر می کنند نیازی به مشورت ندارند و بهترین تصمیم ها را می گیرند. ما هیچ وقت از مشورت با اهل فن و افرادی که در فوتبال استخوان خورد کرده اند ضرر نمی کنیم. باید اتاق فکری برای حل مشکلات این تیم تشکیل شود چون این تیم متعلق به کل اصفهان است. فوتبال اصفهان در حال نابودی است. چرا تیم بزرگی مثل ذوب آهن باید در خطر سقوط باشد؟ هوادار چه گناهی کرده که باید این مسائل را هر هفته تحمل کند؟ زمانی محمود یاوری به داد ذوب آهن می رسد و زمانی افراد دیگر اما الان تکلیف چیست؟ با این روند نمی شود ادامه داد و باید تصمیمات درست و اساسی برای این تیم گرفته شود. باید بهترین ها را انتخاب کرد و بهترین تصمیمات را گرفت.

یاوری افزود: تیم هایی مثل پرسپولیس و استقلال پرونده های زیادی در فیفا دارند و باعث بی آبرویی ما در فیفا شده اند اما باز هم قهرمان می شوند. تیمی مثل ذوب آهن که یک شکایت هم ندارد و از پشتوانه مالی خوبی برخوردار است چرا باید به این وضعیت برسد؟ قبول دارم که داوران هم نقش داشته اند اما مگر داوران چقدر تاثیر داشته اند؟ امیدوارم ذوب آهن در لیگ برتر بماند از همین حالا باید فکری به حال این تیم بشود. بعید می دانم کار خیلی پیچیده شود و به احتمال زیاد ذوب آهن پیروزی خوبی کسب می کند و در لیگ می ماند.