قهرمانی یک ورزشکار قزوینی با دستان خالی
قهرمانی یک ورزشکار قزوینی با دستان خالی
میثم عبدالله‌پور یکی از ورزشکاران قزوینی است که برای رسیدن به رکورد پرش طول ایران و حضور در بین چهره‌های برتر جهان با دست خالی ورزش قهرمانی را پیش گرفته و در این ایام برترین پرنده ایران در رقابت‌های ملی است و به دنبال آن است تا با شکست رکورد ایران، نام خود را در تاریخ دومیدانی مانا کند.

ورزش قهرمانی یکی از ارکان مهم توسعه ورزش در کشور است. توسعه ورزش قهرمانی در هر کشور پیش زمینه کسب موفقیت ورزشکاران در رقابت‌های آسیایی، جهانی و المپیک است.

دومیدانی یکی از رشته‌های پرطرفدار در دنیا است که در المپیک جایگاه ویژه دارد و چند ده نشان رنگارنگ از این رشته در مواد مختلف سهم قهرمانان می‌شود.

در استان قزوین طی سال‌های مختلف چهره‌های متعددی به قهرمانی کشور و تیم‌های ملی و رقابت‌های برون مرزی رسیده‌اند و گاه از خود رکوردهایی را به ثبت رسانده‌اند که اگر حمایت‌های بیشتری صورت می‌گرفت شاید قهرمان‌های هم‌استانی ستاره‌ای درخشان در خاطره دومیدانی جهان می‌شدند.

در شاخه‌های مختلف رشته دوومیدانی طی سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۴۰۰  از استان قزوین چهره‌های مختلفی به سطح ملی رسیده‌اند که در ۲ بخش مردان و زنان می‌توان به شهلا محمودی، زهرا پاریاد، مبینا طاهرخانی، میثم عبدالله‌پور، مهران خورند، محمدجواد رنجکش، کسری کوچکی، زهرا جعفرآبادی، امیرحسین رحمانی، عارفه خورند، سبحان طاهرخانی، مهری رسولی، رضا دودانگه، مهدی رحمانی، محمدرضا رحمانی، محدثه اولادی، امیر طاهرخانی، زهرا کرمی، نرگس رضایی، امیرحسین خمسه، جمیل سعادت، سعید آقالر، محمدرضا فرهاد، محمدرضا نجفیان، حمید حیدری، فرض الله رستمی، نصرالله رستمی، علی رستمی، حامد ایرانخواه، حمید قمری، یونس کیایی، اسماعیل اسدی، نادرعبدی و چندین قهرمان دیگر اشاره کرد.

به گزارش حاشیه ورزش ،میثم عبدالله‌پور یکی از ورزشکاران قزوینی است که برای رسیدن به رکورد پرش طول ایران و حضور در بین چهره‌های برتر جهان با دست خالی ورزش قهرمانی را پیش گرفته و در این ایام برترین پرنده ایران در رقابت‌های ملی است و به دنبال آن است تا با شکست رکورد ایران، نام خود را در تاریخ دومیدانی مانا کند.

میثم مانند بسیاری از قهرمانان ورزشی کشور از راه استعدادیابی درون مدرسه‌ای و در سن ۱۶ سالگی وارد دنیای دومیدانی شد و با نظر استاد حسن کیایی رشته پرش طول را برای فعالیت قهرمانی انتخاب و با تمرین و تلاش سخت به تیم ملی نوجوانان و جوان راه پیدا کرد.

رسیدن به رکورد رده‌های سنی ایران در۶ ماه

میثم عبدالله‌پور در حاشیه ورزش،بیان می‌کند: با ورود به رشته پرش طول و تمرین نزدیک به ۶ ماه، موفق به پوشیدن پیراهن تیم ملی نوجوانان شدم و درمسابقات بازی‌های آسیایی نوجوانان ۲۰۱۳ در نانجینگ چین به‌عنوان اولین حضور فراملی کسب تجربه کردم و پس از آن در رقابت‌های قهرمانی نوجوانان ایران قهرمان و راهی مسابقات قهرمانی آسیایی بانکوک شدم.

قهرمان دومیدانی ایران ادامه می‌دهد: با آغاز فعالیت حرفه‌ای در رده سنی نوجوانان مدت زمانی رکوردار ایران شدم و در سال ۲۰۱۵ به همراه استاد حسن کیایی برای شرکت در کمپ تمرینی بین‌المللی راهی قطر شدیم.

جوانی، سربازی و فراق از ورزش

وی خاطرنشان می‌کند: پیش از اعزام به خدمت مقدس سربازی در رقابت‌های قهرمانی رده سنی جوانان کشور، چند عنوان مختلف کسب کردم ولی برای انجام خدمت سربازی از ورزش دور شدم تا سال ۱۳۹۹ که با پایان مدت سربازی در لیگ باشگاه‌های کشور حاضر و به ۲ نشان طلا و یک برنز رسیدم.

قهرمان دومیدانی کارگران ایران می‌گوید: با ثبت پرش ۷ متر در رقابت‌های رقابت‌های دومیدانی قهرمانی کارگران ایران در قزوین علاوه بر کسب عنوان قهرمانی، به‌عنوان نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ایتالیا انتخاب شدم تا با حریفان مصاف کنم و با توجه به برنامه تمرینی و رکوردهایی که ثبت کرده‌ام امیدوارم بتوانم نشان خوش رنگی را کسب کنم.

قهرمانان حمایت می‌خواهند

عبدالله‌پور یادآور می‌شود: مسئولین پای سکوی قهرمانی وعده‌هایی می‌دهند که بیشتر همان جا می‌ماند و در بقیه روزهای سال ما منتظر برآورده شدن وعده‌ها هستیم و با توجه به اینکه هزینه ورزش قهرمانی بالاست و حمایتی وجود ندارد تمام هزینه‌های تمرینات و مسابقات را خودمان پرداخت می‌کنیم.

وی خاطرنشان می‌کند: برای امرار معاش و پیگیری تمرینات حرفه‌ای در شغل انتظامات مشغول به فعالیت هستم و در شیفت‌های چرخشی صبح و شب کار می‌کنم، با این شرایط سخت در لیگ باشگاهی و مسابقات کشوری برای استان افتخار آفرینی می‌کنم و قهرمان شده‌ام.

قهرمان پرش طول ایران در پایان می‌گوید: باید از خانواده‌ام و استاد حسن کیایی که در همه حال طی این سال‌ها همراه و همگام من بودند و دکتر جعفر احمدی ریاست پارک علم و فناوری که در محیط کار از من حمایت کردند تا بتوانم به ورزش حرفه‌ای بپردازم، تشکر ویژه داشته باشم.