قول فوق ستاره آمریکایی به پدر بزرگ عملی شد!
قول فوق ستاره آمریکایی به پدر بزرگ عملی شد!
رایان کروسر، ورزشکار پرافتخار امریایی رکورد پرتاب دیسک المپیک را شکسته و مدال طلا را از آن خود کرد.

به گزارش حاشیه ورزش، رایان کروسر، ورزشکار مشهور آمریکایی امروز صبح در آخرین پرتاب خود رکورد 23.30 متر را به ثبت رسانده و با اقتدار موفق به کسب مدال طلای المپیک شد. هموطن او جو کواکس مدال نقره را از آن خود کرد و توماس والش نیوزلندی نیز در نهایت به برنز دست یافت. رایان کروسر که در المپیک ریو 2016 نیز رتبه اول را به خود اختصاص داده بود، امروز هفت سانتیمتر رکورد جهانی خود و 78 سانتیمتر رکورد خودش در المپیک 2016 ریو را بهبود بخشیده و در دومین المپیک متوالی نیز موفق به کسب مدال طلا شد.

رایان کروسر در دو تلاش اول خود، به ترتیب پرتاب هایی با رکورد 22.83 و 22.93 متر را به ثبت رسانده و رکوردهای جدیدی در المپیک خق کرد. اما پرتاب نهایی او با رکورد 23.30 قهرمانی این ورزشکار پرافتخار و آمریکایی را تثبیت کرد.

بدین ترتیب کروسر موفق شد از عنوان قهرمانی المپیک خود در سال 2016 در ریو دفاع کرده و البته به اولین ورزشکار آمریکایی پس از پری اوبراین که در دو المپیک 1952 و 1956 طلا گرفته بود تبدیل شود که موفق به دفاع از عنوان خود در این عرصه شده است.

به نظر می رسید رایان کروسر قبل از مسابقات به پدر بزرگ خود قول تکرار قهرمانی در المپیک را داده بود و بعد از کسب مدال طلا با این نوشته به او نشان داد به عهد خود وفا کرده است.

  • منبع خبر : ورزش سه