لابی سه نامزد فدراسیون …
لابی سه نامزد فدراسیون …
عضو سابق هیات رییسه فدراسیون فوتبال گفت: برخی جریان‌ها علیه تاج از قبل تشکیل شد و به نتیجه هم نرسید اما اکنون باید این مسائل را تمام کنیم چون به همدلی نیاز داریم.

غلامرضا بهروان در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، درباره انتخاب مهدی تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال اظهار کرد: بین سه نامزد ریاست فدراسیون فوتبال، مهدی تاج انتخاب خوبی بود. او با فیفا ارتباطات خوبی دارد، در کنفدراسیون فوتبال آسیا سمت دارد و با دولت در ارتباط است. در کنار این مسائل برنامه‌های خوبی را اعلام کرده است. البته دو نامزد دیگر هم سابقه حضور در فدراسیون را دارند اما آقای تاج ارتباطات قوی‌تری دارد.

او ادامه داد: اکنون مهم‌تر از همه، حمایت از فوتبال ملی است. به هر حال مجمع به آقای تاج رای داد اما در جریان هستم که هر سه نامزد لابی می‌کردند و تلاش می‌کردند که در این جایگاه بنشینند. هر سه کاندید محترم هستند و معتقدم باید رسانه‌ها به سمتی بروند که کمک کنند. وظیفه رییس فدراسیون این است که از پتانسیل رسانه‌ها استفاده کند و گذشت آن دوران که بخواهید با تیم چند نفره فدراسیون را اداره کنید. باید از همه ظرفیت‌ها استفاده شود. حتی کسانی که مخالف هم بودند باید بیایند و کمک کنند.

عضو سابق هیات رییسه فدراسیون فوتبال اضافه کرد: معتقدم آقای تاج تدابیر لازم را اندیشیده و برنامه‌های خوبی دارند. بحث بانوان، حق پخش، اساسنامه در دستور کار است. جام جهانی تمام شود، باید مشکل اساسنامه حل شود و در این خصوص دولت باید کمک کند. اساسنامه باید همه جانبه نگر باشد و حقوق ملی، باشگاه‌ها، بانوان و حتی رسانه‌ها را در نظر بگیرد. رسانه‌ها رکن اساسی هستند و نقش بسیار مهمی دارند. آقای تاج کسی بوده که در رسانه‌ها قبلا کار کرده و با این مسائل بیگانه نیست.

او درباره واکنش‌های مختلف به حضور تاج به عنوان ریاست فدراسیون گفت: برخی جریان‌ها از قبل تشکیل شد و به نتیجه هم نرسیده است اما باید این مسائل را تمام کنند چون به همدلی نیاز داریم. فوتبال یک ورزش جمعی و اجتماعی است و نیاز به وحدت دارد. وظیفه همه است به تیم ملی کمک کنند و رییس فدراسیون به تنهایی نمی‌تواند کار کند.

بهروان درباره احتمال حضور کی‌روش در تیم ملی بیان کرد: نظر من این است که آقای اسکوچیچ بماند و اگر قرار بر تغییر باشد، به بعد از جام جهانی موکول شود.

او در پایان درباره آینده فدراسیون فوتبال با مهدی تاج گفت: من در فدراسیون کار کردم و با آقای تاج هم سابقه همکاری دارم. به نظر من آینده از وضعیت فعلی قطعا بهتر خواهد بود.