متخلفان بازی سپاهان – پرسپولیس و داربی 95 در محکمه
متخلفان بازی سپاهان – پرسپولیس و داربی 95 در محکمه

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرونده قطوری را برای درگیری در دو بازی سپاهان – پرسپولیس و داربی ۹۵ تهران تشکیل داده و پس از شنیدن دفاعیه متخلفان، احکام خود را صادر خواهد کرد. به گزارش حاشیه ورزش، ماجرای درگیری های اخیر در دو مسابقه حساس لیگ برتر ایران، تبدیل به پرونده انضباطی قطوری برای طرفین […]

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پرونده قطوری را برای درگیری در دو بازی سپاهان – پرسپولیس و داربی ۹۵ تهران تشکیل داده و پس از شنیدن دفاعیه متخلفان، احکام خود را صادر خواهد کرد.

به گزارش حاشیه ورزش، ماجرای درگیری های اخیر در دو مسابقه حساس لیگ برتر ایران، تبدیل به پرونده انضباطی قطوری برای طرفین ماجرا شده است. علاوه بر ابعاد عمومی درگیری‌ها در دو بازی سپاهان و پرسپولیس و داربی ۹۵ تهران، هر سه تیم به طور جداگانه شکایت‌هایی را از همدیگر داشته‌اند.

این اتفاق، با واکنش تند کمیته انضباطی مواجه شده و پرونده این دو دیدار به سرعت مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته؛ به طوری که رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از برخورد بدون اغماض این کمیته با متخلفان دربی ۹۵ و دیدار سپاهان – پرسپولیس خبر داد.

قرار است متخلفان این دو دیدار لایحه دفاعیه خود را ظرف ۴۸ ساعت به کمیته انضباطی ارسال کنند و همچنین برخی از بازیکنان و مدیران عامل این سه باشگاه برای این دو پرونده مجزا، راهی جلسه با کارشناسان حقوقی کمیته انضباطی خواهند شد.

سپاهان – پرسولیس

اگر بازیکنان و عوامل دو تیم چند دقیقه حوصله به خرج می‌دادند، چه بسا چنین پرونده‌ای تشکیل نمی‌شد. این اتفاق درست بعد از سوت اتمام مسابقه و در هنگام دو تیم از زمین و ورود به رختکن‌های خودی رخ داد و افراد بیشتر وارد درگیری شوند.

کمیته انضباطی هفت نفر را از دو تیم سپاهان و پرسپولیس متخلف شناخته است. احسان کوراهیه، سید جلال حسینی، حسین کنعانی‌زادگان و سعید آقایی از تیم پرسپولیس و محمد رضا حسینی، یاسر جمالی و عزت الله پورقاز از تیم سپاهان نفراتی هستند که به صورت فردی و مدیران عامل دو باشگاه به نمایندگی از این دو تیم متخلف شناخته شده‌اند.

علاوه بر این هر دو تیم شکایت‌های را نسبت به اتفاقات قبل و بعد از مسابقه نسبت به همدیگر داشته‌اند و مستندات خود را در فضای مجازی و همینطور در اختیار کمیته انضباطی قرار داده‌اند.

البته جلسه رسیدگی به این پرونده عقب افتاده اما با توجه به اهمیت موضوع، قرار است به سرعت انجام شود تا این کمیته حکم نهایی خود را درباره متخلفان صادر کند.

پرسپولیس – استقلال

می‌توان گفت علت بالا گرفتن حساسیت‌ها نسبت به این دو پرونده، درگیری در این بازی بود. داربی تهران در لحظات پایانی دست خوش درگیری چندین تن از عوامل دو تیم بود و در نهایت صحنه‌های ناشایستی در وسط زمین صورت گرفت که با وساطت حاضران مسئله جمع شد اما کمیته انضباطی از این موضوع به سادگی عبور نخواهد کرد.

یک تکل خشن از محمد نادری و در ادامه اعتراض بازیکنان پرسپولیس باعث شروع درگیری شد و کمیته انضباطی نفرات متخلف را برای حضور در جلسه دعوت کرده است.

مهدی ترابی، فرشاد فرجی، محمد نادری و بهزاد غلامپور در خصوص مداخله در نزاع جمعی و سایر تخلفات انتسابی در جلسه کمیته انضباطی شرکت خواهند کرد.

همچنین شکایت‌هایی هم از سوی دو تیم صورت گرفته است. استقلال نسبت به شادی پس گل عیسی آل‌کثیر به علت آنچه «توهین به این تیم عنوان شده» و همچنین فرشاد فرجی به علت بیان کلمات توهین آمیز شکایت کرده است.

از سوی دیگر پرسپولیسی‌ها نسبت به اظهارات فرهاد مجیدی در نشست خبری به علت آنچه «توهین به وزیر ارتباطات خوانده شده» شکایت کرده است.

با این پرونده‌های مختلف، باید دید کمیته انضباطی پس از شنیدن اظهارات طرفین، حکم خود را اعلام خواهد کرد؛ حکمی که باعث نگرانی‌هایی در هر دو تیم شده که مبادا محرومیت سنگینی را برای هر یک از آن‌ها به دنبال داشته باشد.