مجازات سخت سران یونایتد برای بازیکنان این تیم
مجازات سخت سران یونایتد برای بازیکنان این تیم
باشگاه منچستریونایتد ۲۵ درصد از دستمزد بازیکنان خود را برای فصل بعد کاهش داد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از ساکرنت، منچستریونایتد روز شنبه برابر برایتون با نتیجه ۴ بر صفر شکست خورد و در نتیجه آنها نمی توانند در فصل آینده در لیگ قهرمانان بازی کنند.

سران یونایتد ۲۵ درصد از دستمزد بازیکنان خود را کاهش خواهند داد. این یک مجازات سخت پس از از دست دادن لیگ قهرمانان است. رالف رانگنیک سرمربی موقت و آلمانی پس از شکست سنگین مقابل برایتون از عملکرد تیمش انتقاد کرد. او در نشست خبری گفت: ما از هواداران عذرخواهی می کنیم، شکست تحقیرآمیزی بود. این نتیجه عواقبی خواهد داشت زیرا منچستریونایتد دیگر نمی تواند راهی لیگ قهرمانان شود و باشگاه این را نمی پذیرد.

در ابتدای فصل باشگاه با بازیکنان این تیم به توافق رسیده بود که در صورت عدم کسب جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا، دستمزد آنها ۲۵ درصد کاهش یابد. با این کار، منچستریونایتد در تلاش است تا میلیون ها پوند ضرر مالی با توجه به عدم حضور در لیگ قهرمانان اروپا را جبران کند.

به عنوان مثال، کریستیانو رونالدو در صورت ماندن در باشگاه، حقوق خود را از ۳۸۵۰۰۰ پوند در هفته به کمتر از ۳۰۰۰۰۰ کاهش خواهد داد. این باعث می شود که او سالانه نزدیک به پنج میلیون پوند کمتر درآمد داشته باشد. همچنین دروازه بان این تیم یعنی داوید دخیا دستمزد خود را از ۳۷۵۰۰۰ به حدود ۲۷۰۰۰۰ پوند در هفته کاهش خواهد داد.

با توجه به این شرایط بعید نیست که کریستیانو رونالدو تصمیم به رفتن از یونایتد در پایان فصل بگیرد.