مخالفت فدراسیون کشتی با درخواست عسکری محمدیان درباره اطری، یزدانی و سوادکوهی
مخالفت فدراسیون کشتی با درخواست عسکری محمدیان درباره اطری، یزدانی و سوادکوهی
فدراسیون کشتی در نامه‌ای پاسخ هیات کشتی استان مازندران درباره تجدید نظر برای حضور ۳ کشتی‌گیر در چرخه‌ی انتخابی تیم ملی را داد.

به گزارش حاشیه ورزش، هیات کشتی استان مازندران در نامه‌ای به فدراسیون کشتی، بازنگری شرایط ۳ کشتی‌گیر برای حضور در چرخه‌ی انتخابی را خواستار شد.

فدراسیون کشتی نیز پس از بررسی درخواست هیات کشتی استان مازندران، پاسخ نامه‌ی عسکری محمدیان را به شرح ذیل اعلام کرد:

جناب آقای عسکری محمدیان، قهرمان گران‌قدر المپیک و جهان و رییس هیات کشتی استان مازندران، احتراما، یادآور می‌شود در چرخه‌ی انتخابی تیم ملی تمامی ضوابط و شرایط به صورت کارشناسی مدنظر قرار گرفته و پس از بررسی دقیق کارنامه مدعیان هر وزن، مسیر چرخه‌ی انتخابی تعریف شده است.

بنابراین درباره نفرات مذکور خاطرنشان می‌کند:

آقای رضا اطری با توجه به سنگینی وزن و شرایطی که در مسابقات قبلی و تورنمنت لهستان از ایشان مشاهده شد، به‌طور قطع با حضور در دو رویداد بزرگ (المپیک و مسابقات جهانی) در فاصله‌ی زمانی کمتر از دو ماه، با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهد شد.

آقای امیرمحمد یزدانی از مدعیان قابل توجه در وزن ۶۵ کیلوگرم به شمار رفته و بی‌شک اگر این کشتی‌گیر تصمیم به تغییر وزن نمی‌گرفت، در چرخه حضور داشت، اما نمی‌توان به یک‌باره کارنامه مدعیان ۷۰ کیلوگرم را نادیده گرفته و یزدانی را بدون هیچ رزومه‌ای در این وزن وارد آخرین مرحله‌ی انتخابی کرد.

در خصوص آقای علی سوادکوهی نیز خاطرنشان می‌کند نامبرده از اصلی‌ترین مدعیان وزن ۷۹ کیلوگرم به‌شمار می‌رفته که با وجود اعلام فدراسیون کشتی مبنی بر اهمیت بسیار بالای جام تختی در چرخه انتخابی تیم ملی، پس از قبول شکست، از ادامه مبارزات سر باز زد و شانس خود را برای نفر دوم حقیقی شدن در وزن ۷۹ کیلوگرم از دست داد و یکی از اولویت‌های ما برخورد با چنین مواردی است.