مدال گرفتن در جام جهانی فوتسال
مدال گرفتن در جام جهانی فوتسال
اصغر حسن‌زاده می‌گوید قرار گرفتن نامش در بین برترین‌های دنیا مایه افتخار است.

به گزارش حاشیه ورزش ، اصغر حسن‌زاده، کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران و باشگاه گیتی‌پسند، صبح امروز (دوشنبه) در لیست کاندیدای مرد سال فوتسال جهان در سال ۲۰۲۱ از سوی سایت معتبر فوتسال پلنت انتخاب شد. او باید برای به دست آوردن این سمت با الخاندرو بروتو آرژانتینی، اریک اولیمپرتغالی، استبان گوئررواسپانیایی، فرائو برزیلی رقابت کند.

وی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص این اتفاق گفت: خوشحالم که سبب افتخار ایران و مردم شدم. من تلاشم را می‌کنم که همیشه بهترین باشم و عملکرد خوبی چه برای باشگاهم و چه برای تیم ملی داشته باشم. البته این افتخار تنها تلاش من نبود و کمک‌ هم‌تیمی هایم بود و ایران لیاقت این را دارد که بیش از این برایش افتخارآفرینی کنیم.

بازیکن تیم فوتسال گیتی‌پسند در خصوص شرایط گیتی‌پسند و صدرنشینی در این رقابت‌ها عنوان کرد: کار سختی در لیگ امسال داریم زیرا بازی‌ها فشرده است و رقیب سرسختی مثل مس سونگون داریم. خدا را شکر صدرنشین هستیم و برای قهرمانی تلاش می‌کنیم اما در نیم‌فصل دوم همه بازی‌ها سخت است و از پیش برنده نیستیم. فردا(سه‌شنبه) هم بازی سختی را برابر فولاد زرند داریم که تیم خوبی در این فصل نشان داده است. نمی‌توانیم حریفی را ساده بگیریم زیرا اگر در یک بازی هم لغزش کنیم، امکان دارد قهرمانی را از دست بدهیم.

کاپیتان تیم ملی فوتسال ایران در خصوص برنامه های فدراسیون فوتبال برای موفقیت تیم ملی در تورنمنت‌های بعدی پس از حذف باورنکردنی برابر تیم ملی قزاقستان تصریح کرد: ما بارها و بعد از هر مسابقاتی گفته‌ایم که لازمه موفقیت برنامه ریزی بلندمدت است تا بتوانیم به آن چه که می‌خواهیم دست پیدا کنیم. تیم ملی اگر بخواهد در جام جهانی بعدی و یا حتی بعدیش روی سکو برود، باید برنامه‌ریزی‌های لازم از همین الآن صورت بگیرد زیرا ما نیاز به بازی دوستانه با تیم های بزرگ و معتبر جهان داریم و برای رخ دادن این اتفاق، باید از قبل نامه‌نگاری‌ها صورت بگیرد. شما نمی‌توانید یک روزه بازی دوستانه‌ای با ۵ تیم اول رنکینگ فوتسال هماهنگ کنید. تیم ملی نیاز به بازی دوستانه، اردوهایی با امکانات مناسب و برنامه‌ریزی مدون دارد تا بتواند در جام‌های جهانی بعدی موفق باشد و روی سکو برود.