مدیریت رفاقتی در فدراسیون فوتبال/ تقسیم غنایم بین متحدین!
مدیریت رفاقتی در فدراسیون فوتبال/ تقسیم غنایم بین متحدین!

رئیس فدراسیون فوتبال صندلی‌ کمیته‌های مختلف این فدراسیون را با روسای هیات‌های فوتبال و همین‌طور دوستان نزدیک خود که در پیروزی او در انتخابات نقش موثری داشتند، پر کرده است. به گزارش حاشیه ورزش، روز دوشنبه فدراسیون فوتبال به ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم حکم انتصاب ۲۴ نفر در کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال را صادر کرد […]

رئیس فدراسیون فوتبال صندلی‌ کمیته‌های مختلف این فدراسیون را با روسای هیات‌های فوتبال و همین‌طور دوستان نزدیک خود که در پیروزی او در انتخابات نقش موثری داشتند، پر کرده است.

به گزارش حاشیه ورزش، روز دوشنبه فدراسیون فوتبال به ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم حکم انتصاب ۲۴ نفر در کمیته‌های مختلف فدراسیون فوتبال را صادر کرد که از این تعداد، ۱۵ نفر روسای هیات‌های فوتبال کشور هستند. این افراد در کمیته‌های جوانان، استان‌ها، فوتسال، فوتبال ساحلی، بازی جوانمردانه، فوتبال مجازی، بازاریابی و داوران فعالیت خواهند کرد.

البته هنوز مشخص نیست که این افراد به عنوان سرپرست معرفی شده‌اند یا خیر؟ چرا که مسلما چنین انتصاب‌های نیازمند تصویب هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است که در ماه‌های اخیر هیچ جلسه‌ای نداشته و ظاهرا عزیزی‌خادم هم اعتنایی به بود و نبود آن‌ها برای مصوبات خود ندارد. نمونه این اتفاق را می‌توان در ادامه همکاری با دراگان اسکوچیچ مشاهده کرد که با وجود اعتراف رئیس فدراسیون به تصمیم‌گیری در هیات رئیسه، او در نهایت بدون برگزاری جلسه، حکم ابقای سرمربی تیم ملی را صادر کرد.

نکته جالب توجه در انتصاب‌های اخیر، حضور پرتعداد اعضای هیات‌های فوتبال در کمیته‌های مختلف این فدراسیون است، افرادی که برخی به تازگی و در ماه‌های گذشته برای تصدی‌گری هیات‌های فوتبال خود انتخاب شده‌اند و در سابقه آن‌ها حضور چندانی در فوتبال دیده نمی‌شود.

این انتصاب‌ها در حالی انجام می‌شود که حدود ۴ ماه از انتخابات فدراسیون فوتبال می‌گذرد و برهمگان واضح است یکی از وزنه‌های برتری عزیزی‌خادم بر کیومرث هاشمی، آرای پرتعداد او در میان روسای هیات‌های فوتبال بود. از همین رو، احتمالا ۱۵ نفری که در این کمیته‌ها حکم گرفته‌اند، نفراتی باشند که به برنامه‌ها و اهداف عزیزی‌خادم رای داده‌اند.

علاوه بر این، حمیدرضا مهرعلی، احسان اصولی، شهره موسوی و همین‌طور محمدرضا کافی نیز از دیگر کارکنان فدراسیون و دوستان نزدیک عزیزی خادم هستند که بعضا برای سمت‌های دوم و سوم خود حکم گرفته‌اند.

پیش از این هم انتقادهایی به عملکرد عزیزی خادم به علت انتصاب دوستان و آشنایان خود در فدراسیون فوتبال مطرح شده بود که می‌توان به روی کار آمدن مجتبی خورشیدی و حمیدرضا مهرعلی، دوستان قدیمی عزیزی خادم و همین‌طور ریاست پسرعموی عزیزی خادم در بخش فناوری اطلاعات فدراسیون فوتبال و واگذاری ریاست کمیته‌های مختلف فدراسیون به اعضای هیات رئیسه اشاره کرد.

باید دید با این دست فرمان و روی کار آمدن افراد نزدیک به عزیزی خادم در بخش‌های مختلف فدراسیون، تخصص و مهارت هم به فدراسیون فوتبال تزریق خواهد شد و امورات این مجموعه پیش خواهد رفت یا در نهایت ممکن است، این فامیل و رفیق بازی‌ها، در پایان دوره چهار ساله عزیزی خادم، با تبعات منفی وسوءمدیریت همراه شود.

برخی از انتصاب‌های اخیر شهاب الدین عزیزی خادم را مرور می‌کنیم:

کمیته جوانان

قاسم کوهستانی – رئیس هیات فوتبال گلستان

ولی الله خسروی – رئیس هیات فوتبال لرستان

کمیته استان‌ها

منصور بیک وردی – رئیس هیات فوتبال البرز

جواد ششکلانی – رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی

حسین جعفر زاده – رئیس هیات فوتبال خراسان شمالی

آبختی سنجابی – رئیس هیات فوتبال ایلام

کمیته فوتسال

رضا رحمانی – رئیس هیات فوتبال کردستان

غلامعلی هنرپیشه – رئیس هیات فوتبال فارس

علی طاهری – رئیس هیات فوتبال اصفهان

کمیته بازی جوانمردانه

فرشاد تفکری – رئیس هیات فوتبال یزد

صمد نوتاش – رئیس هیات فوتبال اردبیل

کمیته فوتبال ساحلی

قاسم رنجبریان – رئیس هیات فوتبال هرمزگان

قربانعلی الماسخاله – رئیس هیات فوتبال گیلان

بازاریابی

محسن سلاجقه – رئیس هیات فوتبال کرمان

داوران

حسین زرگر – رئیس هیات فوتبال سمنان