مسی تا 40 سال بارسلونا را رنج می‌دهد
مسی تا 40 سال بارسلونا را رنج می‌دهد
پس از تقریبا هشتصد مسابقه با پیراهن بلوگرانا، لیونل مسی بارسا را ترک کرد و به PSG پیوست. سایه او اما همچنان بالای سر پایتخت کاتالونیاست.

به گزارش “حاشیه ورزش، “مسی ، مسی ، مسی!”، در دیدار تیم های بارسلونا و رئال سوسیداد (4-2)، در روز یکشنبه، ساعت فقط گذر 10 دقیقه از زمان بازی را نشان داده بود که نوکمپ شروع به فریاد زدن نام لیونل مسی کرد. فوق ستاره آرژانتینی اما در بارسلونا حضور نداشت. او یک روز قبل و پیش از آغاز بازی PSG  مقابل استراسبورگ در پارک دو پرنس برابر هواداران پرشور پاریسی معارفه شده بود.

تنها 10 روز پیش از آن هواداران بارسلونا تصور می کردند که نابغه آرژانتینی خود را برای دیدار مقابل رئال سوسیداد، اولین بازی فصل 2021-2022 در لیگ اسپانیا و اولین مسابقه با حضور تماشاگران پس از آن 7 مارس سال 2020 و شروع همه گیری کووید -19، در اختیار خواهند داشت.

این البته قبل از بیانیه مضحک مدیریت باشگاه کاتالان در تاریخ 5 آگوست بود که همه چیز را تغییر داد: “لئو مسی دیگر بازیکن باشگاه بارسلونا نخواهد بود. بارسا می خواهد به گرمی از این بازیکن به خاطر همه چیزهایی که به این باشگاه آورده تشکر کند و برای او بهترین ها را در زندگی شخصی و حرفه ای آرزو می کند. “

آنتونی گیل، رییس کنفدراسیون جهانی پنی ها، یک گروه از طرفداران باشگاه بلوگرانا، می گوید: “مردم دچار سوء تفاهم شده بودند”. چند روز قبل خوان لاپورتا، رییس بارسا، اطمینان داده بود که مذاکرات بین دو طرف به خوبی پیش رفته است. آنتونی گیل ادامه می دهد: “ما این تصور را داشتیم که مسی با بارسلونا ادامه خواهد داد. این بیانیه همه ما را غافلگیر کرد. ما روندی را که منجر به جدایی او شد درک نکردیم. “

به گفته خوان لاپورتا، که در ماه مارس به ریاست بارسا انتخاب شد، فاجعه اقتصادی بزرگی که مدیریت قبلی بر جای گذاشت باعث شد باشگاه بارسلونا جواهرش را کنار بگذارد. لاپورتا در کنفرانس مطبوعاتی از تصمیم خود دفاع کرد و گفت: “من نمی توانم آینده باشگاه را رهن دهم، این موسسه بالاتر از همه چیز، حتی بالاتر از بهترین بازیکن جهان است.”