مشکل سخت افزاری مردان بسکتبال باویلچر برای مسابقات جهانی
مشکل سخت افزاری مردان بسکتبال باویلچر برای مسابقات جهانی
سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر یکی از دغدغه‌های بازیکنان بسکتبال باویلچر برای شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را نداشتن ویلچرهای استاندارد عنوان کرد و گفت: امیدوارم فدراسیون جانبازان و معلولین با حمایت وزارت ورزش این مشکل را حل کند تا به دلیل مسائل سخت افزاری، سهمیه پارالمپیک را از دست ندهیم.

مسعود فلاح در گفت‌وگو با حاشیه ورزش ، در پاسخ به این پرسش که با توجه به تغییر زمان برگزاری مسابقات بسکتبال باویلچر قهرمانی جهان و با به تعویق افتادن این رقابتها، آیا اردوهای تیم ملی همچنان پابرجاست یا متوقف شده است، اظهار کرد: برای حفظ آمادگی بازیکنان و با هماهنگی فدراسیون، اردوها حتی با تغییر زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان بسکتبال باویلچر پابرجاست و سعی داریم هر ماه یک اردوی ۸ روزه برگزار کنیم تا بازیکنان آمادگی خود را از دست ندهند.

وی درباره زمان حضور لژیونرها در اردوی تیم ملی گفت: طبق هماهنگی که فدراسیون جانبازان و معلولین با باشگاه‌های این لژیونرها داشت، قرار است از فروردین سال آینده به اردوی تیم ملی اضافه شوند تا زمان اعزام تیم به قهرمانی جهان بتوانیم بین بازیکنان داخلی و لژیونرها هماهنگی و انسجام لازم را ایجاد کنیم.

فلاح همچنین با اشاره به آغاز لیگ برتر بسکتبال باویلچر از آبان ماه، تصریح کرد: هر چند تغییر زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان تمام برنامه‌ریزیهای ما را تحت الشعاع قرار داد، اما تعویق این مسابقات فرصت خوبی را ایجاد کرد تا از دل رقابتهای لیگ بازیکنان مستعد را شناسایی و به تیم ملی دعوت کنیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال باویلچر با بیان این که هدف گذاری قرار گرفتن در جمع ۴ تیم برتر جهان و کسب سهمیه پارالمپیک پاریس است، گفت: تلاش بر این است که تیم قدرتمند و خوبی را برای قهرمانی جهان آماده کنیم تا جایگاه خود را از نهمی پارالمپیک توکیو تا کسب سکو ارتقاء دهیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکلات سخت افزاری تیم حل شده است یا خیر؟ اظهار کرد: در حال حاضر خرید یک ویلچر مدرن و استاندارد چیزی حدود ۳۵۰ میلیون تومان است که در شرایط کنونی خرید آن برای فدراسیون امکانپذیر نیست، برای رفع مشکل سخت افزاری، فدراسیون می‌تواند کمک هزینه‌ای را در اختیار بازیکنان قرار دهد تا نواقص ویلچرهای خود را مرتفع کنند که البته این امر نیز تنها در صورت حمایت وزارت ورزش و جوانان از فدراسیون میسر است.

فلاح در پایان پیرامون این پرسش که لیست نفرات اعزامی به قهرمانی جهان چه زمانی مشخص خواهد شد، افزود: فروردین سال ۱۴۰۲ که لژیونرها نیز به ترکیب تیم ملی اضافه شوند، از بین بازیکنان داخلی و لژیونر ۱۲ بازیکن اعزامی به قهرمانی جهان را معرفی و به فدراسیون اعلام خواهیم کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا