معاون وزیر ورزش با نایب رییس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار کرد
معاون وزیر ورزش با نایب رییس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار کرد
معاون وزیر ورزش و جوانان ایران صبح امروز (پنجشنبه) در حاشیه برگزاری المپیک توکیو، با نایب رییس کمیته بین‌المللی المپیک دیدار کرد.

به گزارش حاشیه ورزش، مهدی علی‌نژاد درباره این دیدار گفت: در این دیدار اعلام کردیم که با شرایط همه‌گیری کرونا، ورزش ایران را آماده حضور در المپیک توکیو و کاروان خوبی را به این مسابقات اعزام کردیم.

وی تاکید کرد: همه‌گیری به ورزش آسیب رسانده و در کشورهایی که شدیدتر بود این آسیب بیشتر بود و تلاش کردیم با قواعد بهداشتی تیم‌های ورزشی ایران را آماده مسابقات کنیم.
یوزای چینگ نیز ضمن ابراز خوشحالی از حضور ۶۶ ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو، ورزش ایران را رو به جلو توصیف کرد.

نایب‌رییس کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کرد: بازی‌های المپیک زمستانی و بازی‌های آسیایی جوانان را در چین برگزار خواهیم کرد و از تجربیات ژاپنی‌ها استفاده می‌کنیم.

در ادامه این دیدار علی‌نژاد به روابط خوب ۲ کشور ایران و چین اشاره کرد و گفت: پیشنهاد کردم در راستای سند همکاری و استراتژیک ۲۵ ساله ایران و چین، در مورد ورزش هم همکاری موثری صورت بگیرد و ورزش را نیز در این سند ببینیم و او نیز از این پیشنهاد استقبال کرد و قرار شد با رییس کمیته المپیک چین صحبت کنند تا در آینده نزدیک طرفین پیگیری‌های لازم را برای رسیدن به این مهم انجام دهند.

  • منبع خبر : ایرنا