مقایسه لیگ‌های مختلف با لیگ برتر ایران تا شروع جام جهانی 2022
مقایسه لیگ‌های مختلف با لیگ برتر ایران تا شروع جام جهانی 2022
بررسی لیگ‌های معتبر اروپایی و لیگ‌های کشورهای غرب آسیا که در جام جهانی حضور دارند نشان می‌دهد که میزان قابل قبولی از لیگ برتر ایران تا جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

به گزارش حاشیه ورزش  جام جهانی ۲۰۲۲ از ۲۹ آبان آغاز خواهد شد. برگزاری جام جهانی در میانه فصل اغلب لیگ‌ها باعث شده که این رقابت، شرایط ویژه‌ای پیدا کند و کشورها با چالش جدیدی روبرو شوند. در چنین شرایطی برنامه‌ریزی لیگ‌ها با داشواری‌های جدیدی مواجه شده و کشورهای مختلف، راه‌حل‌های مختلفی برای فصل ۲۳-۲۰۲۲ در نظر گرفته‌اند.

سهیل مهدی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال پیش از شروع لیگ بیست و یکم اعلام کرده بود که نیمی از فصل این رقابت‌ها تا پیش از جام جهانی برگزار می‌شود اما از همان ابتدا، باتوجه به نحوه برنامه‌ریزی لیگ برتر در دوره فعالیت مهدی، مشخص بود که سازمان لیگ نمی‌تواند به این هدف برسد.

این پیش‌بینی خیلی زود تحقق پیدا کرد و با اعلام دوباره سهیل مهدی مشخص شد که لیگ برتر تا جام جهانی احتمالا ۱۰ هفته و نهایتا ۱۲ هفته برگزار خواهد شد. تفاوت برنامه آماده‌سازی کارلوس کی‌روش با دراگان اسکوچیچ در زیر نظر گرفتن ملی‌پوشان داخلی می‌تواند مهم‌ترین دلیل این تغییرات باشد اما مهدی، برگزار نشدن هفته هفتم لیگ برتر بین دو اردوی تهران و وین تیم‌ملی را به عنوان دلیل تغییر برنامه لیگ برتر اعلام کرد.

در این گزارش بررسی می‌کنیم که چند هفته از لیگ‌های معتبر اروپایی و لیگ‌های غرب آسیا تا شروع جام جهانی برگزار خواهد شد.

این اعداد و ارقام نشان می‌دهد که در صورتی که برنامه‌ریزی اصولی لیگ برتر ایران پس از جام جهانی و اعمال نشدن تغییرات ناگهانی در حین اجرای آن، این رقابت‌ها در کنار جام حذفی می‌تواند به راحتی تا جام ملت‌های آسیا به پایان برسد. این در حالی است که لیگ برتر ایران از نظر برگزاری بازی‌ها از لیگ برتر عربستان جلوتر است و باتوجه به این که مسئولان برگزار کننده لیگ برتر عربستان بیشتر از مسئولان ایرانی، جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را در نظر گرفته‌اند، باید توقع داشت که جام خلیج فارس به خوبی تا جام ملت‌های آسیا برنامه‌ریزی شود تا به تیم‌ملی لطمه نخورد.