مقدماتی جام جهانی| سوریه – ایران ؛ سلام به جام جهانی؟
مقدماتی جام جهانی| سوریه – ایران ؛ سلام به جام جهانی؟
تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین مسابقه از دور برگشت مقدماتی جام جهانی سه شنبه ساعت 19:30 به مصاف سوریه می رود.

به گزارش حاشیه ورزش ، سه‌شنبه تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین مسابقه از دور برگشت مقدماتی جام جهانی به مصاف سوریه می رود. مسابقه رفت را یک بر صفر با گل علیرضا جهانبخش بردیم ولی او فردا شب به دلیل دو اخطاره بودن غایب بزرگ تیم است. ملی پوشان دور رفت را با 13 امتیاز و بدون شکست و صدرنشینی به پایان رساندند، بعد از برد دراماتیک مقابل لبنان اکنون بیش از هر زمان دیگری به جام جهانی نزدیک هستیم. تیم ملی در صورت پیروزی در این مسابقه 16 امتیازی خواهد شد و می توان گفت 80 درصد راه صعود را طی می‌کند.

البته سوریه حریفی چغر و سختکوش است که در ورزشگاه آزادی هم تا یک نیمه تیم ملی را متوقف کرد و در نهایت یک بر صفر شکست خورد. سوریه با 2 امتیازی که در دور رفت جمع کرده بخت زیادی برای صعود ندارد و آخرین تیم جدول گروه است اما قطعا مقابل تیم ملی کشورمان انگیزه های فراوانی برای خودنمایی دارد.

آنطور که رسانه های عربی گزارش داده‌اند برخی از بازیکنان سرشناس این تیم از جمله عمر خربین به دلیل مصدومیت مقابل تیم ملی غایب خواهد بود. نزار محروس سرمربی این تیم هم در آستانه برکناری بود که در نهایت ماندگار شد. سوریه تیمی است که چیزی برای از دست دادن ندارد و احتمالا بازی انتحاری مقابل تیم ملی انجام خواهد داد. چون اگر سوری ها بخواهند به صعود امیدوار باقی بمانند باید مقابل تیم ملی ایران به پیروزی برسند. باخت در این بازی می تواند به معنای صفر شدن شانس صعود سوریه باشد. همانطور که تیم ملی با برد می تواند به یک قدمی صعود به جام جهانی برسد.

تیم ملی در این مسابقه اسکوچیچ سرمربی خود را به دلیل اخراج مقابل لبنان روی نیمکت نخواهد داشت. باید دید ترکیب تیم ملی نسبت به بازی با لبنان چه تغییراتی خواهد داشت. سامان قدوس برخلاف انتظارها مقابل لبنان عملکرد قابل قبولی به نمایش نگذاشت و از طرفی غیبت جهانبخش شاید باعث شود که کریم انصاری فر از ابتدا در ترکیب تیم قرار بگیرد.

حاشیه های تیم ملی و لباس های کهنه ای که بازیکنان در استوری مشترک گذاشتند همچنان نقل محافل ورزشی است البته وزیر ورزش هم قول پیگیری این مساله را داده است. به هر حال ملی پوشان ما اگر مثل چند دقیقه پایانی مسابقه با لبنان خوب و با تمرکز عمل کنند رسیدن به یک برد دیگر و تداوم صدرنشینی خیلی در دسترس قرار دارد.