مقصر سقوط سیاه شهر خودرو کیست؟
مقصر سقوط سیاه شهر خودرو کیست؟
مدیرعامل باشگاه شهر خودرو و دبیر هیات فوتبال استان خراسان رضوی مواضعی کاملا متفاوت نسبت به حذف نماینده مشهد از لیگ یک داشتند.

به گزارش حاشیه ورزش 

پدرام خسروشاهی –  شهرخودرو غرق در مشکلات و حواشی مدیریتی و مالکیتی در عرض دو سال از لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا به لیگ یک نزول کرد و با تداوم این شرایط، از لیگ یک نیز کنار گذاشته شد. به دلیل عدم حضور تیم شهرخودرو در هفته‌های اول و دوازدهم مسابقات برابر تیم های چوکا تالش و پارس جنوبی جم و با توجه به مفاد ماده ۲۳ آئین نامه برگزاری مسابقات، ضمن خروج  تیم شهرخودرو از جدول مسابقات لیگ یک و سقوط به رده‌های مسابقاتی پایین‌تر، پرونده تیم به مراجع ذیصلاح جهت اتخاذ تصمیمات قانونی بعدی ارجاع گردید تا آرام‌آرام، به پایان یک تیم دیگر شهر مشهد نیز نزدیک شویم. در این رابطه مدیرعامل شهر خودرو و دبیر هیئت فوتبال استان خراسان رضوی روی آنتن شبکه خبر، اظهارات کاملا متفاوتی ارائه کردند که در ادامه می‌توانید آن‌ها را خوانده و خود در مورد صحت محتوای هرکدام قضاوت کنید.

محسن حیدری، دبیر هیات فوتبال استان خراسان رضوی با ناموفق دانستن انتقال مالکیت شهرخودرو به امید وحدت و مشکلاتی که درنهایت به شرایط فعلی انجامید گفت: تیم شهر خودرو متاسفانه در ادامه عملکرد ناموفقی که در فصل گذشته داشت، در این فصل مشکلات بیشتری را تجربه کرد. مهمترین مشکل این تیم، بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی بود که نتوانست بازیکنان جذب کند. مدیران باشگاه طی دو بازی نتوانستند مقدمات سفر را فراهم کنند و متاسفانه این اتفاق رخ داد.

او از جلسه‌ای صحبت کرد که در سازمان لیگ به‌منظور نجات شهرخودرو برگزار شد و تاکید کرد: سازمان لیگ سه هفته پیش جلسه‌ای برگزار و دو هفته از بازی‌های شهرخودرو را معلق کرد تا مدیران شهرخودرو هم پنجره نقل و انتقالاتی را باز کنند و هم بازیکن جذب کنند. متاسفانه در این مدت اقدامی صورت نگرفت و در بازی با پارس جنوبی، تیم نتوانست به جم سفر کند.

دبیر هیات فوتبال استان خراسان رضوی با انتقاد از بخش های صنعتی و نگاه غیرحمایتی آنها به فوتبال گفت: متاسفانه نگاهی که بخش‌های صنعتی استان خراسان رضوی به فوتبال دارند، حمایتی نیست. اگر به استان‌های فعال در فوتبال دقت کنید، بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و متمولین استان‌ها تیم‌های خود را حمایت می‌کنند. در خراسان رضوی اما این اتفاق رخ نمی‌دهد. دستگاه‌های حاکمیتی در سطح کلان استان باید به این موضوع ورود کنند. ما صنعتی در این شهرداریم که اسم نمی‌برم ولی به یکی از شهرهای دیگر پول می‌دهد. متاسفانه عدم هماهنگی صنعت و فوتبال سابقه طولانی دارند.

بعد از اظهارات حیدری، نوبت به اسماعیل حیدرپور رسید. او که حسابی از صحبت‌های آقای دبیر عصبانی شده بود گفت: اولا سوال من این است که استان پهناوری که می‌گویند آیا رییس برای پاسخگویی ندارد که یک دبیر فقط صبح تا شب با رسانه‌ها صحبت کند. آقای قنبرزاده و کشوری از سازمان لیگ را روی خط بیاورید و در مورد همان جلسه که خود ایشان هم حضور داشتند سوال کنید. یا از خود ایشان که ادای هیات هایی را درمی‌آورند که حامی تیم‌های خود هستند بپرسید که چرا در آخر جلسه فرار کرد و صورت‌جلسه را امضا نکرد.

مدیرعامل شهر خودرو با انتقاد از مدیران فوتبال استان و نقش آن‌ها در این اتفاق افزود: آقای قنبرزاده تاکید کردند با چه شرطی شهرخودور تیم داری می کند که آقای حمیداوی و هیات مدیره بودند و گفتند در صورتی ادامه می‌دهیم که تیم در خراسان نماند و به تهران بیاید. اگر بخش خصوصی هستیم و کسی نمی‌تواند کمک کند پس چرا اجازه نمی‌دهند بیاییم تهران.

مدیرعامل شهرخوردو در پاسخ به بخش دیگری از صحبت‌های حیدری گفت: هیئت فوتبال جز سنگ اندازی چه کمکی کرد؟ فکر می‌کنم که شرایط به‌گونه‌ای است که نمی‌شود مردم را فریب داد. هیئت فوتبال بیاید بگوید تیم پیام چه شد. مگر غیرازاین بود که مالک پیام مجبور شد تیمش را به شمال بفروشد. چرا همه تیم‌های خراسان نابود کرد. به‌جز یک کلاس مربیگری چه‌کار دیگری کرده‌اید؟ مطمئن باشید با این مدیریت که دنبال گزارش عملکرد و مصاحبه، هیچ تیم و شخصی حاضر به سرمایه‌گذاری نیست. چون منافع شخصی آقایان اجازه نمی‌دهد که سرمایه‌گذار تیم داری کند. در شهرهای دیگر ببینید هیئت فوتبال به بخش خصوصی کمک می‌کند یا سنگ‌اندازی می‌کنند. همین دوستان هیات فوتبال با نفراتی که می‌گویند واگذاری نادرستی شد، عکس یادگاری گرفتند. وقتی‌که امکانات باز کردن پنجره نبود توپ وارد زمین آقای حمیداوی شد؟

  • نویسنده : پدرام خسروشاهی