منصوری: آغاز لیگ فوتسال در تیر یا مرداد اشکال قانونی دارد
منصوری: آغاز لیگ فوتسال در تیر یا مرداد اشکال قانونی دارد

یک عضو پیشین هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال برگزاری لیگ فوتسال در تیر یا مرداد را غیرقانونی عنوان کرد. کریم منصوری، رییس هیات مدیره باشگاه شهید منصوری قرچک و عضو پیشین سازمان لیگ فوتسال در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره گمانه‌زنی‌های برگزاری لیگ برتر فوتسال پیش از جام جهانی گفت: باشگاههای لیگ برتری هیچ‌گونه اطلاعاتی […]

یک عضو پیشین هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال برگزاری لیگ فوتسال در تیر یا مرداد را غیرقانونی عنوان کرد.

کریم منصوری، رییس هیات مدیره باشگاه شهید منصوری قرچک و عضو پیشین سازمان لیگ فوتسال در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره گمانه‌زنی‌های برگزاری لیگ برتر فوتسال پیش از جام جهانی گفت: باشگاههای لیگ برتری هیچ‌گونه اطلاعاتی درباره زمان و چگونگی برگزاری مسابقات لیگ برتر ندارند. متاسفانه هیات رییسه سازمان لیگ فوتسال هم اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.

او افزود: از قراین پیداست که فدراسیون به صورت دستوری به دنبال برگزاری مسابقات لیگ برتر از اواسط تیرماه یا دهه اول مرداد است که فاصله بین دو لیگ برتر کم‌تر از ۶۰ روز می‌شود که اشکال قانونی دارد. با رصد نوع برنامه‌ریزی و فشردگی لیگ یک باشگاه‌های کشور این موضوع هویدا است.

منصوری تاکید کرد: یادمان باشد جایگاه امروزه فوتسال کشور مرهون تلاش، همت و سرمایه گذاری باشگاه‌ها و خانواده بزرگ فوتسال است. فدراسیون باید حرمت‌ها را حفظ کند و باید نظرات باشگاه‌ها را اخذ و در تصمیمات کلان فوتسال لحاظ کند.

او ادامه داد: مطمئن باشید خانواده فوتسال با دلسوزی و تعصب به دنبال حمایت حداکثری از تیم ملی فوتسال است و در دوره قبل جام جهانی باشگاه‌ها تمام قد از تیم ملی حمایت کردند.

وی با بیان این که ساختمان سازمان لیگ فوتسال متعلق به باشگاههای فوتسال است اذعان کرد: در مجمع فدراسیون، ریاست فدراسیون فوتبال و نفرات هیات رئیسه منتخب قول دادند که با خانواده فوتسال و باشگاه‌ها تعامل خواهند داشت اما هنوز اول راه هستیم و مسیر تغییر یافت. در اوایل سال ۱۳۹۹ که مسابقات فوتسال به دلیل کرونا با تاخیر چند ماه برگزار شد در جلسه مدیران فوتسال مطرح شد که به دلیل نداشتن درآمدزایی سازمان لیگ از محل ورودیه باشگاه‌ها، چند ماه حقوق کارکنان سازمان لیگ پرداخت نشده است و حتی به دلیل پرداخت نشدن قبوض، آب، برق، گاز و تلفن ساختمان سازمان لیگ در شرف قطع شدن است که با همراهی باشگاه‌ها مشکلات مالی حل شد. اما یک سوال مهم ماند چرا فدراسیون فوتبال برای فوتسال ارزشی قائل نیست و حتی حاضر نیست ریالی بابت قبوض پرداخت کند؟ اما حالا که مشکلات مالی فدراسیون فوتبال زیاد شده است برای رفع مشکلات فوتبال چوب حراج به اموال و ساختمان فوتسال زده‌اند. این رفتارها صحیح نیست.

منصوری در پایان گفت‌وگوی خود با ایسنا گفت: خدا را شکر به همت باشگاه‌های فوتسال کشور در تمامی رده‌ها، سازمان لیگ فوتسال چنان جایگاه رفیعی پیدا کرده است که تمامی حقوق، دستمزد، حق ماموریت ‌و … نمایندگان و داوران مسابقات و کارکنان سازمان لیگ تا پایان سال ۱۳۹۹ پرداخت و تسویه شده است. این موضوع نشان می‌دهد سازمان لیگ فوتسال می‌تواند زیر نظر فدراسیون فوتبال مستقل و مقتدر ادامه دهد.