میلواکی حریف فینیکس در فینال NBA/ جشن صعود در غیاب یانیس
میلواکی حریف فینیکس در فینال NBA/ جشن صعود در غیاب یانیس

تیم بسکتبال میلواکی باکس با قهرمانی در کنفرانس شرق، حریف فینیکس سانز در فینال این فصل مسابقات NBA شد. به گزارش حاشیه ورزش، در ادامه بازی‌های مرحله پلی‌آف لیگ بسکتبال NBA (فینال کنفرانس شرق)، تیم میلواکی باکس موفق شد با کسب چهارمین برد مقابل آتلانتا هاکس، به عنوان دومین تیم راهی فینال این فصل مسابقات […]

تیم بسکتبال میلواکی باکس با قهرمانی در کنفرانس شرق، حریف فینیکس سانز در فینال این فصل مسابقات NBA شد.

به گزارش حاشیه ورزش، در ادامه بازی‌های مرحله پلی‌آف لیگ بسکتبال NBA (فینال کنفرانس شرق)، تیم میلواکی باکس موفق شد با کسب چهارمین برد مقابل آتلانتا هاکس، به عنوان دومین تیم راهی فینال این فصل مسابقات NBA شود.

در حالی که دو تیم میلواکی و هاکس برای ششمین بار در فینال کنفرانس شرق به مصاف یکدیگر رفتند، تیم باکس با برتری ۱۱۹ – ۱۰۷ چهارمین برد خود مقابل حریفش را کسب کرد تا راهی فینال این فصل NBA شود.

در انتهای این دیدار «میدلتون و هالیدی» دو گارد تیم میلواکی به ترتیب با کسب ۳۲ و ۲۷ امتیاز ستاره زمین شدند. برای تیم هاکس نیز «ردیش» ۲۱ امتیاز را به دست آورد.

«یانیس آنتتوکونمپو» فوق ستاره یونانی تیم میلواکی به دلی مصدومیت، در این مسابقه بازی نکرد.

نتایج بازی‌های این دو تیم در فینال کنفرانس شرق به شرح زیر رقم خورد (میلواکی ۴ – ۲ هاکس):

بازی اول، ۱۱۶ – ۱۱۳ آتلانتا

بازی دوم، ۹۱ – ۱۲۵ میلواکی

بازی سوم، ۱۰۲ – ۱۱۳ میلواکی

بازی چهارم، ۱۱۰ – ۸۸ آتلانتا

بازی پنجم، ۱۱۲ – ۱۲۳ میلواکی

بازی ششم، ۱۰۷ – ۱۱۸ میلواکی

به این ترتیب تیم «میلواکی باکس» برای اولین بار از سال ۱۹۷۴ که قهرمان کنفرانس شرق شده بود، به فینال لیگ NBA رسید.

به این ترتیب سری فینال فصل ۲۰۲۱ لیگ بسکتبال NBA، از بامداد روز چهارشنبه ۱۶ تیر بین دو تیم میلواکی باکس و فینیکس سانز آغاز می‌شود.

مرحله پلی‌آف و سری‌های مسابقات بسکتبال NBA به صورت ۴ برد از ۷ بازی برگزار می‌شود و هر تیمی که چهار بار برابر حریف خود به برتری برسد، برنده سری می‌شود.