نخست وزیر ژاپن: واکسن فایزر برای همه المپیکی‌ها رایگان است
نخست وزیر ژاپن: واکسن فایزر برای همه المپیکی‌ها رایگان است

یوشیده سوگا با تاکید بر اینکه واکسن کرونا برای تمامی ورزشکاران المپیکی جهان رایگان است اعلام کرد که نباید هیچ گونه تماسی بین مردم و ورزشکاران در طول برگزاری بازی‌های المپیک وجود داشته باشد. به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از خبرگزاری تاس، دولت ژاپن قصد دارد در طول بازی‌های المپیک تابستانی توکیو اقدامات […]

یوشیده سوگا با تاکید بر اینکه واکسن کرونا برای تمامی ورزشکاران المپیکی جهان رایگان است اعلام کرد که نباید هیچ گونه تماسی بین مردم و ورزشکاران در طول برگزاری بازی‌های المپیک وجود داشته باشد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از خبرگزاری تاس، دولت ژاپن قصد دارد در طول بازی‌های المپیک تابستانی توکیو اقدامات محدود کننده زیادی را اعمال کند، از جمله ممنوعیت تماس ورزشکاران و اعضای هیات‌های ورزشی با مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا.

تلویزیون عمومی ژاپن به نقل از یوشیده سوگا گفت: ما اقدامات محدود کننده شدید مانند ممنوعیت تماس بین ورزشکاران و مقامات با مردم محلی را در نظر خواهیم گرفت.

سوگا همچنین تأکید کرد که شرکت فایزر قصد دارد واکسن را به صورت رایگان در اختیار ورزشکاران همه کشورها قرار دهد.

به گزارش حاشیه ورزش،‌ بر اساس هماهنگی انجام شده تمامی ورزشکاران اعزامی ایران به المپیک توکیو از سهمیه وارداتی واکسن به کشور واکسینه شده‌اند.

مسابقات المپیک توکیو قرار بود از ۲۴ ژوئیه تا ۹ آگوست سال ۲۰۲۰ برگزار شود که این رقابت‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا، برای یک سال به تعویق افتاد و اکنون از ۲۳ ژوئیه (اول مرداد) تا ۸ آگوست ۲۰۲۱ (17 مرداد) برگزار می‌شود.

در ۲۰ مارس، سرانجام برگزار کنندگان تصمیم گرفتند بازی‌ها را بدون طرفداران خارجی برگزار کند. تصمیمی در مورد پذیرش تماشاگران ژاپنی هنوز گرفته نشده است و به هفته های آتتی موکول شده است.