نصرتی: ایران می‌تواند به دور حذفی جام‌جهانی هم صعود کند
نصرتی: ایران می‌تواند به دور حذفی جام‌جهانی هم صعود کند

یک کارشناس فوتبال می‌گوید اگر در انتخابی جام جهانی استرالیا و ژاپن هم در گروه ایران قرار می‌گرفتند، باز هم تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کرد و حتی می‌تواند به مرحله حذفی جام جهانی هم صعود کند. محمد نصرتی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش، درباره قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی در آسیا و مشخص شدن […]

یک کارشناس فوتبال می‌گوید اگر در انتخابی جام جهانی استرالیا و ژاپن هم در گروه ایران قرار می‌گرفتند، باز هم تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کرد و حتی می‌تواند به مرحله حذفی جام جهانی هم صعود کند.

محمد نصرتی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش، درباره قرعه‌کشی انتخابی جام جهانی در آسیا و مشخص شدن رقبای تیم ملی ایران اظهار کرد: اگر قرار بر این بود که نماینده‌ای به این مراسم بفرستیم و او قرعه‌های ما را انتخاب کند، بهتر از این نمی‌شد. به نظرم قرعه مناسبی برای ایران انتخاب شد. درست است که فوتبال غیرقابل پیش بینی است و در یورو ۲۰۲۰ بارها نظیر این موضوع را مشاهده کردیم اما رقبای خوبی در انتظار ما است.

وی با اشاره به بازی‌های رسمی و دوستانه تیم ملی ایران مقابل عراق و سوریه گفت: با این دو تیم بازی کردیم و طبیعتا آن‌ها در دیدار برابر ایران ترس و دلهره خواهند داشت. ما هم به علت شناخت قبلی، با اعتماد به نفس بهتری به میدان می‌رویم. امارات تقریبا یک تیم شکست خورده مقابل ایران به شمار می‌رود. آن‌ها به علت نیروی انسانی ضعیف‌تر، جلوی ایران شانس کمی برای موفقیت دارند.

این کارشناس فوتبال با اشاره به گروه دوم انتخابی جام جهانی گفت: استرالیا، عربستان و عمان به مراتب تیم‌های قوی‌تری نسبت به تیم‌های حاضر در گروه ایران هستند. خدا به ما توجه کرد. اگر در دوره مقدماتی گروه سختی داشتیم و مجبور شدیم در زمین رقبا هم به میدان برویم، در این دور وضعیت بهتر است. خدا گر ز حکمت ببند دری، ز رحمت گشاید در دیگری.

نصرتی تاکید کرد: البته اگر ژاپن و استرالیا هم در گروه ما حضور داشتند، ما به علت کیفیت بالای خودمان صعود می‌کردیم. بازیکنان ایران در سطح اول اروپا می‌درخشند. وقتی بازیکنی داریم که به چلسی و یوونتوس گل می‌زند، اعتماد به نفس سایر بازیکنان هم بیشتر می‌شود. فکر می‌کنم نه تنها به جام جهانی صعود می‌کنیم بلکه در دوره‌ای هستیم که می‌توانیم به دور حذفی هم جام جهانی راه پیدا کنیم.

نصرتی درباره ابقای دراگان اسکوچیچ در سمت خود اظهار کرد: قطعا ماندن او به صلاح فوتبال ما است. از طرفی رکن اصلی یک تیم بازیکنان هستند و در حال حاضر بازیکنان ما از کار کردن با اسکوچیچ رضایت دارند. وقتی رضایت دارند نیازی به تغییر نیست. همچنین باید به قبول هدایت تیم ملی توسط اسکوچیچ در دوران حساس و تحت فشار اشاره کنیم که شاید کسی قبول نمی‌کرد اما او به خاطر رزومه خود قبول کرد تا نقطه قوتی را به وجود بیاورد.

وی یادآور شد: من به چشم خودم دیدم که خیلی وقت می‌گذارد و به لیگ و بازیکنان اشراف کامل دارد. اسکوچیچ مربی ارزان‌تری است و در شراطی که وضعیت مالی فدراسیون خوب نیست، ماندن اسکوچیچ به صلاح بود.

این کارشناس فوتبال به سابقه مربیان کروات در ایران اشاره کرد و گفت: اگر به سابقه فوتبال‌مان هم نگاه کنیم، کروات‌ها سازگاری بیشتری با فوتبال ایران دارند. فکر می‌کنم بیش از هر مرب خارجی دیگری، کروات‌ها در ایران کار کرده‌اند.

مدافع سابق تیم ملی ایران درباره روند آماده‌سازی این تیم برای حضور در انتخابی جام جهانی گفت: قطعا هر چه بازیکنان بیشتر کنار همدیگر باشند، بهتر کار می‌کنند و هماهنگ‌تر می‌شوند. وجود بازی دوستانه برای ما مفید است.

وی در واکنش به اینکه هنوز وضعیت برگزاری مسابقات به صورت رفت و برگشت یا متمرکز مشخص نشده است، گفت: امیدوارم بازی‌ها رفت و برگشت باشد اما واقعیت این است که به علت مشکلات وجود و شیوع کرونا، احتمالا بازی‌ها متمرکز است. در نتیجه احتمالا امارات میزبان بازی‌های این گروه شود و با توجه به برگزاری چهار بازی متمرکز در بحرین، تجربه بازی در دور شرایط متمرکز را هم داریم.