نگرانی از وضعیت دوگانه در تیم ملی!
نگرانی از وضعیت دوگانه در تیم ملی!
مدت‌هاست که برخی از لژیونرهای فوتبال ایران با اتمام مسابقات باشگاهی در تعطیلات به سر می‌برند و از شرایط مسابقه دور هستند و از طرفی برخی فوتبالیست‌های شاغل در ایران در کوران بازی‌های داخلی به سر می‌برند.

به گزارش حاشیه ورزش، اردوی تیم ملی فوتبال ایران چهارم خرداد آغاز می‌شود و کادر فنی تیم ملی بعد از بازی‌های معوقه لیگ‌ برتر، اسامی ملی‌پوشان مدنظر خود را برای حضور در اردو و شرکت در انتخابی جام جهانی در بحرین اعلام خواهد کرد.

مسابقات باشگاهی در اکثر کشورهای غرب آسیا و اروپا تمام شده و تعداد معدودی از بازیکنان همچنان در کوران مسابقات هستند. به همین دلیل برخی از بازیکنان لژیونر ایرانی که احتمالا به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد، در تعطیلات به سر می‌برند و مدت زمان زیادی خواهد بود که از شرایط مسابقه دور هستند.

بازیکنانی مانند سردار آزمون، علی قلی‌زاده، کاوه رضایی، شجاع خلیل‌زاده، امید ابراهیمی، علی کریمی و … در زمره ملی‌پوشان لژیونری هستند که چند هفته‌ای است از تمرینات گروهی و شرایط مسابقه دور شده‌اند.

از طرفی مسابقات لیگ برتر ایران با توجه به اهمیت بازی‌های تیم ملی که حکم مرگ و زندگی را دارد، همچنان دنبال می‌شود. در واقع این انتظار می‌رفت که حداقل کادر فنی و مدیران فدراسیون شرایطی را فراهم می‌کردند که بازی‌های لیگ حداقل سه، چهار روز قبل از اردوی ایران لغو می‌شد و بازیکنان شاغل در ایران زمان بیشتری برای ریکاوری و استراحت به دست می‌آوردند و از هر گونه مصدومیت احتمالی جلوگیری می‌شد.

در حال حاضر ملی پوشان شاغل در لیگ برتر بعد از برگزاری بازی‌های خود در سوم خرداد، فورا باید خود را به محل اردوی تیم ملی برسانند و چهارم خرداد نخستین جلسه تمرین را برگزار کنند.

این وضعیت دوگانه برای بازیکنان ملی‌پوش در شرایطی است که نگرانی‌هایی درباره آینده تیم ملی وجود دارد. به خصوص که بحرین و عراق زودتر از ایران راهی اردو شده‌اند و در این مدت، دیدارهای دوستانه‌ای را با اوکراین و تاجیکستان برگزار خواهند کرد اما تیم ملی بدون هیچ دیدار دوستانه‌ای به بحرین می‌رود.