همه جنجال‌های “سنگی” در تبریز!
همه جنجال‌های “سنگی” در تبریز!
ورزشگاه یادگار امام تبریز در طول برگزاری مسابقات فوتبال تاکنون حواشی زیادی را تجربه کرده که هواداران تراکتور نقش قابل توجهی در این حاشیه‌های داشته‌اند.

به گزارش حاشیه ورزش ، دو تیم فوتبال تراکتور و پرسپولیس روز پنج‌شنبه در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه یادگار امام به مصاف هم رفتند؛ دیداری که حواشی زیادی به همراه داشت و چندین بار به دلیل پرتاب سنگ و اشیاء دیگر به زمین متوقف شد. اوج حواشی این بازی به دقیقه ۵۱ مسابقه بازمی‌گردد؛ جایی که امید عالیشاه، کاپیتان پرسپولیس از کوره در رفت و اشیایی که به داخل زمین پرتاب شده بود را به سمت تماشاگران تراکتور پرتاب کرد. همین اتفاق جنجال بزرگی به وجود آورد تا تماشاگران تراکتور با پرتاب بطری و سنگ به داخل زمین منجر به توقف ۱۶ دقیقه‌ای بازی شدند. تا پایان این بازی تماشاگران تراکتور به تناوب اشیایی به داخل زمین پرتاب کردند و بازی را تحت‌الشعاع قرار دادند تا این که در دقیقه ۷۲ داور تیم‌ها را از زمین بازی خارج کرد. هم‌چنین پیش از شروع این دیدار، یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس به سختی از بین هواداران تراکتور به جایگاه ویژه رفت.

حواشی «پرشورها» در تبریز، همیشه با اتفاقات مختلفی همراه بوده است و بازی‌های زیادی بوده است که شعار و هیجان این تماشاگران باعث ایجاد درگیری و تنش در بازی‌ها شده است اما در برخی‌ بازی‌ها هیجان و حاشیه در تبریز و میان هواداران تراکتور در تبریز به اوج خود رسیده و باعث اتفاقات ناگواری چه در زمین مسابقه و چه در بیرون مسابقه شده است.

در این گزارش قرار است به چند بازی پرحاشیه در تبریز بپردازیم؛ مصاف‌هایی که خارج از حساسیت بازی دو تیم، به حواشی بیرون زمین و اتفاقات ناخوشایندی منجر شده است.

۹ بهمن ۱۳۹۰

تراکتور صفر – ۲ استقلال (هفته بیست و سوم لیگ برتر ۹۱-۹۰)

آبی‌پوشان پایتخت در این بازی موفق شدند با ۲ گل مجتبی جباری از روی نقطه پنالتی به پیروزی دست پیدا کنند و اخراج احسان حاج‌صفی در نیمه اول از حواشی قابل توجه این بازی بود.

در یکی از این پنالتی‌هایی که به سود استقلال گرفته شد، هواداران تراکتور که معتقد بودند داور به اشتباه این تصمیم را گرفته است، با پرتاب گلوله‌های برفی و سنگریزه، دقایقی جو بازی را متشنج کردند که در همین اثنا دوربین یکی از عکاسان کنار زمین نیز با برخورد سنگ به آن، شکست. در نیمه دوم این بازی هواداران تراکتور بار دیگر با دیدن یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه استقلال اعتقاد داشتند که داور باید به سود تیم‌شان پنالتی اعلام می‌کرد که با امتناع داور از چنین تصمیمی، هواداران اقدام به شکستن صندلی‌ها و پرتاب آن‌ها به درون زمین کردند. هواداران تبریزی پس از بازی نیز تعداد زیادی از صندلی‌های ورزشگاه یادگار امام را شکسته و به درون زمین پرتاب کردند و در همین حین داور مسابقه را با شعارهای خود تهدید می‌کردند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴

تراکتور ۳ – ۳ نفت تهران (هفته سی‌ام لیگ برتر ۹۴-۹۳)

این بازی، به نوعی قهرمان لیگ برتر را تعیین می‌کرد. تراکتور تا پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر، صدرنشین لیگ بود و با پیروزی مقابل نفت تهران می‌توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را به دست بیاورد اما کسب نتیجه تساوی در این بازی، ‌ سپاهان را قهرمان لیگ کرد. بازی تراکتور و نفت در حالی که با نتیجه تساوی سه بر سه در جریان بود، در دقایق اضافه نیمه دوم، نیمکت‌نشینان تراکتور به نشانه قهرمانی این تیم شادی کردند و هواداران نیز با تصور این که دیدار سپاهان و سایپا با نتیجه دو بر دو به پایان رسیده خوشحالی کردند، اما در سوی دیگر بازی سپاهان و سایپا با نتیجه دو بر صفر به نفع سپاهان به پایان رسیده بود و این مساله باعث ایجاد بهت و حیرت بین بینندگان و هم‌چنین خبرنگاران حاضر شد.

بعد از پایان بازی بعضی از تماشاگران که ظاهرا از قضاوت علیرضا فغانی و اعلام قهرمانی سپاهان از سوی بلندگو ورزشگاه و نیمکت تراکتورسازی خشمگین بودند، اقدام به شکستن صندلی‌های ورزشگاه کردند. هم‌چنین هواداران در مقابل در اصلی ورزشگاه تجمع کرده و علیه داور بازی شعار می‌دادند، هواداران خشمگین به سمت رختکن تیم‌ها سنگ پرتاب می‌کردند که این موضوع باعث مجروح شدن چند نفر از هواداران و خسارت تعدادی از اتومبیل‌های پارک شده در داخل ورزشگاه شد.

یک دی ۱۳۹۴

استقلال تهران ۲ – ۱ تراکتور (نیمه نهایی جام حذفی ۹۵-۹۴)

این بازی در دمای ۴- درجه در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار شد و حواشی‌ای از جنس گلوله‌های برف داشت. تماشاگران تراکتور در طول بازی با پرتاب گلوله‌های برف به پرویز مظلومی، سرمربی وقت استقلال حواشی تاسف‌باری را ایجاد کردند. هم‌چنین در لحظات پایانی این بازی، زمانی که داور، شجاع خلیل‌زاده بازیکن تراکتورسازی را به خاطر خطا روی جابر انصاری از بازی اخراج کرد، بازیکن تراکتورسازی قبل از خروج از زمین به بازیکن استقلال که روی زمین افتاده بود، لگد زد و صحنه زشتی را خلق کرد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تراکتور ۱ – ۱ پرسپولیس (هفته بیست و هشتم لیگ برتر ۹۸-۹۷)

در این بازی، پرچم کشور ژاپن و تیم کاشیما باز هم پای‌شان به ورزشگاه یادگار امام باز شد و پیش از شروع بازی در بیرون از ورزشگاه یادگار امام بین هواداران دو تیم درگیری ایجاد شد و این در حالی بود که هنوز هواداران پرسپولیس به داخل ورزشگاه نیامده بودند. این بازی درگیری‌های مختلفی درون زمین داشت و هرکدام از این درگیری‌ها باعث شد جو ورزشگاه متشنج شود و حواشی مختلفی حول این بازی ایجاد شود. گلزنی‌ تراکتوری‌ها در این بازی باعث پرتاب نارنجک شد و پس از آن در دقیقه ۸۵ این بازی، هنگام زدن ضربه کرنر اعلام شده به سود پرسپولیس، هواداران تراکتور اقدام به پرتاب سنگ، بطری و اشیا دیگر به داخل زمین کردند.

پس از پایان بازی، بازیکنان پرسپولیس با اسکورت ویژه راهی رختکن شدند تا از پرتاب اشیاء مختلف آسیبی نبینند. همچنین یکی از هواداران تراکتور بعد از گل این تیم به پرسپولیس، به شکلی خوشحالی کرده بود که دچار مصدومیت شد. او در نهایت با آمبولانس راهی بیمارستان شد.