واکنش باشگاه استقلال به باخت در دربی و بازداشت رئیس هیات مدیره
واکنش باشگاه استقلال به باخت در دربی و بازداشت رئیس هیات مدیره
سخنگوی باشگاه استقلال با بیان اینکه هیچکدام از وزرا تاکنون از این تیم حمایت نکرده‌اند، گفت: باوجود باخت در دربی، شرایط استقلال بحرانی نیست و به حمایتمان از فرهاد مجیدی ادامه می‌دهیم.

به گزارش نخست نیوز، حجت نظری در خصوص باخت استقلال به پرسپولیس گفت: به نظر من استقلال شب گذشته بازی خوبی به نمایش گذاشت. همه بازیکنان و کادر فنی تلاش خود را انجام دادند. هواداران هم اذعان دارند که حق استقلال باخت نبود. توپ برای ما نچرخید و سوت علیه ما زده شد. اگر ابتدای بازی آن پنالتی برای استقلال گرفته می‌شد، ممکن بود سرنوشت بازی عوض شود.

سخنگوی باشگاه استقلال که با رادیو تهران گفتگو می‌کرد، درباره احتمال شکایت از داوری مسابقه به فدراسیون فوتبال، یادآور شد: باشگاه استقلال حتماً اعتراض می‌کند ولی واقعیت این است که اعتراض، نتیجه بازی را تغییر نمی‌دهد. این بازی تمام شده است.

نظری در پاسخ به این سئوال که آیا دو باخت متوالی به ذوب آهن و پرسپولیس باعث نگرانی اعضای هیات مدیره استقلال نشده است؟ تصریح کرد: هر کدام از دو بازی را باید در جای خود تحلیل کرد. مقابل پرسپولیس اگر شرایط به لحاظ داوری جور دیگری بود ممکن بود نتیجه متفاوت باشد و نمی‌توان دو بازی را با هم مقایسه کرد. بازی ذوب آهن بعد از لیگ قهرمانان آسیا و خستگی بازیکنان بود. می‌شود حتی به نوعی حق داد بازیکنان روی فرم نبوده باشند. هرچه بوده به نظر ما تمام شده است و باید به مسابقات پیش رو نگاه کنیم. به کادر فنی و بازیکنان اعتماد داریم و حمایتمان همه جانبه ادامه دار خواهد بود. می‌توانیم به جام حذفی امید داشته باشیم و برای قهرمانی در این جام برنامه ریزی کنیم. اگر شرایط را خوب مهیا کنیم حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم شانس داریم.

وی درباره ناراحتی فرهاد مجیدی از اقدام آذری جهرمی وزیر ارتباطات بعد از دربی تاکید کرد: مجیدی در نشست خبری پاسخ آقای جهرمی را داد. جهرمی یک وجه حقیقی دارد که همه انسان‌ها می‌توانند از این منظر طرفدار تیمی باشند اما وقتی جایگاه حقوقی هم وجود دارد، فرد باید نسبت به آن جایگاه هم دقت کند تا مواضع شخصی به جایگاه حقوقی خدشه وارد نکند. انتظار می‌رود از آنجا که جهرمی در پرسپولیس سمتی ندارد درباره الفاظی که درباره استقلال و دیگر رقبا استفاده می‌کند، دقت بیشتری داشته باشند.

نظری درباره اینکه آیا هیچکدام از وزیران دولت استقلالی نیستند که از این تیم حمایت کنند؟ گفت: بنده فردی را در کابینه سراغ ندارم که این شرایط را داشته باشد. اطلاع ندارم که همه وزرا پرسپولیسی هستند ولی تا این لحظه در کابینه آقای روحانی ندیدیم وزیری که از استقلال حمایت کند!

سخنگوی باشگاه استقلال درباره اضافه شدن مشاور جدید خارجی به کادر فنی استقلال با توجه به قانون منع استفاده از بازیکن و مربی خارجی، اظهار کرد: در این مورد موضع باشگاه حمایت از ایده سرمربی تیم است. بحث‌هایی می‌ماند که اگر این فرد غیر ایرانی است، از نظر فدراسیون منع دارد یا خیر که در تلاش هستیم از راه‌های مختلف حل کنیم. اگر این ممنوعیت شامل این فرد شود، تلاش می‌کنیم در قالب‌های دیگری از او استفاده کنیم. فرد مدنظر کادر فنی نه قرار است سرمربی باشد و نه بازیکن و برای همین این موضوع محل تفسیر است که آیا مشمول مصوبه فدراسیون می‌شود یا خیر.

نظری تصریح کرد: حتی اگر این مصوبه شامل حال کسی که مجیدی می‌خواهد بشود، باز هم تلاش می‌کنیم او را در قالب قراردادها و پستهای دیگر به خدمت بگیریم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا بعد از باخت استقلال در دربی جلسه‌ای با کادر فنی برگزار خواهد شد؟ تاکید کرد: از نظر ما شرایط تیم پیچیده نیست. از قبل هم با کادر فنی گفتگو داشته‌ایم. باید با آرامش کار را دنبال کنیم. کادر فنی همه تلاش خود را کرده است و پرسپولیس هم یک موقعیت داشت و از آن موقعیت استفاده کرد. غیر از آن، حق استقلال باخت نبود. شرایط را بحرانی نمی‌بینیم و به حمایتمان ادامه می‌دهیم. امیدوارم تیم زود خودش را پیدا کند.

سخنگوی باشگاه استقلال درباره بازداشت اسماعیل خلیل زاده رئیس هیات مدیره استقلال و اینکه آیا فرد دیگری جایگزین او خواهد شد؟ یادآور شد: فعلاً بحثی برای جایگزینی فرد دیگری وجود ندارد. طبق آخرین صحبتی که با مجموعه وزارت ورزش داشتم تغییری در باشگاه نخواهیم داشت. اینکه شرایط چطور پیش می‌رود را خبر نداریم. در روزهای آینده تغییری در مجموعه مدیریتی باشگاه نداریم.

نظری در پایان گفت: خواهشم از هواداران استقلال این است مثل همیشه از تیمشان حمایت کنند و بدانند در قبال حمایت آنها شرایط بهتری برای تیم ایجاد می‌شود. اگر با اتحاد آبی کنار هم از تیم حمایت کنیم اتفاقات بهتری هم برای استقلال رقم خواهد خورد.