واکنش دبیرکل فدراسیون والیبال به لیگ
واکنش دبیرکل فدراسیون والیبال به لیگ
موارد مطرح شده از سوی باشگاه‌ها در زمان خودش بررسی خواهد شد اما نظرسنجی درباره نحوه برگزاری دور برگشت بود.

به گزارش حاشیه ورزش ، میلاد تقوی در گفت‌وگویی که با سایت فدراسیون والیبال داشت، در مورد نحوه برگزاری دور برگشت مسابقات لیگ‌برتر مردان گفت: همان‌گونه که بارها تاکید کرده‌ایم تلاش فدراسیون والیبال برگزاری هر چه بهتر لیگ‌های والیبال به ویژه لیگ برتر است و قطعا در این مسیر از نظرات کارشناسان لیگ و خانواده بزرگ والیبال استفاده خواهیم کرد.

او با بیان اینکه باشگاه‌های شرکت کننده در لیگ برتر قسمت مهمی از مجموعه این رقابت‌ها هستند، تصریح کرد: فدراسیون بارها نشان داده که برای نظرات مدیران عامل باشگاه‌ها و مجموع زیر نظر آن‌ها احترام قائل است.

دبیرکل فدراسیون والیبال تاکید کرد: در نامه‌ای که به تازگی به باشگاه‌های لیگ برتری زدیم، نظرسنجی درباره دور برگشت مرحله مقدماتی این مسابقات کردیم، ممکن است برخی باشگاه‌ها در پاسخ پیشنهاداتی نیز مطرح کرده باشند اما هدف سازمان لیگ نحوه برگزاری دور برگشت بوده است. حالا اینکه یکی از باشگاه‌ها از بین دو گزینه پیشنهادی در خصوص دور برگشت یکی از گزینه‌ها را انتخاب می‌کند و در خصوص دور پلی‌آف هم پیشنهادی می‌دهد، فدراسیون در جای خودش به پیشنهادات تیم‌ها در خصوص موارد دیگر همچون پلی‌آف رسیدگی می‌کند. نظرسنجی در خصوص دور برگشت بوده است و ربطی به مرحله پلی‌آف نداشت.

او ادامه داد: در نامه فدراسیون دو شیوه متمرکز یا تداوم روش دور رفت (رفت و برگشت) برای دور برگشت پیشنهاد شده بود که از مجموع ۱۴ تیم که در این نظرسنجی شرکت کردند، هشت تیم موافقت خود را با برگزاری به روش دور رفت و غیر متمرکز اعلام کردند و شش تیم هم خواهان برگزاری به روش دوم (متمرکز) بودند. بنابراین فدراسیون برای احترام به رای اکثریت باشگاه ها مسابقات دور برگشت را به صورت غیر متمرکز برگزار خواهد کرد.

تقوی با یادآوری اینکه “در مجموع همه این بررسی‌ها نشان داد که اکثریت باشگاه‌ها علاقه‌مند هستند که این مسابقات به شکل غیر متمرکز و همانند دور رفت ادامه یابد،” گفت: اگر برخی باشگاه‌ها در پاسخ خود پیشنهاداتی نیز مطرح کردند، باید به رای اکثریت احترام بگذارند و در زمان مناسب این پیشنهادات نیز بررسی خواهند شد.

وی در پایان افزود: لیگ برتر ۱۴ تیم دارد. باید حرفه ای نگاه و عمل کنیم و به نظرات سایر تیم‌ها احترام بگذاریم. همه ۱۴ تیم در این نظرسنجی حق اظهار نظر داشتند و نباید لیگ برتر را معطوف به نظر تیم خاصی کنیم. طبیعتا منطقی است که هر تیم به نفع خود اظهارنظر کند.