وضعیت عجیب تیم ملی والیبال ایران/ معروف، حضرت‌پور و عابدینی غایبان بزرگ مقابل روسیه
وضعیت عجیب تیم ملی والیبال ایران/ معروف، حضرت‌پور و عابدینی غایبان بزرگ مقابل روسیه
سه ملی پوش ایران به دلیل داشتن علائم کرونا تاکنون مجوز حضور بازی مقابل روسیه را دریافت نکرده‌اند.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم ملی والیبال مردان ایران در دومین روز از رقابت‌های لیگ ملت‌ها از ساعت ۱۴:۳۰ شنبه به مصاف روسیه، قهرمان دو دوره گذشته این پیکارها می‌رود.

با اعلام ولادیمیر آلکنو، ایران با ترکیب ۱۴ نفره میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، امیر غفور، صابر کاظمی، مرتضی شریفی (لیبرو)، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی (لیبرو)، امیرحسین اسفندیار و بردیا سعادت رودرروی روسیه خواهد ایستاد.

از ترکیب ۱۷ نفره بازیکنان اعزامی ایران به لیگ ملت‌ها سعید معروف (به دلیل سرماخوردگی)، رضا عابدینی (به دلیل داشتن تب و انجام تست کرونا، در انتظار اعلام نتیجه تست) و محمدرضا حضرت‌پور (به دلیل تب) در اتاق ایزوله قرار دارند تا پس از حصول اطمینان از سلامتی کاملشان به جمع ملی‌پوشان ایران بپیوندند.

دکتر سیامک افروزی پزشک و تراپیست تیم ملی در تشریح آخرین وضعیت سلامت اعضای تیم ملی با اشاره به جزئی‌بودن و برطرف‌شدن آسیب انگشت میلاد عبادی‌پور، درخصوص وضعیت سایر بازیکنان تیم ملی گفت: سعید معروف تا برطرف‌شدن علائم سرماخوردگی‌اش و رضا عابدینی تا مشخص‌شدن نتیجه تست PCR در ایزوله خواهند بود. البته تب عابدینی نسبت به بعدازظهر پایین آمده و دمای بدنش به حالت طبیعی برگشته است، ولی باید تا رسیدن نتیجه تست صبر کنیم.

افروزی همچنین با اشاره به بالارفتن دمای بدن محمدرضا حضرت‌پور گفت: وضعیت حضرت‌پور هم مثل عابدینی است. کمی تب داشت و او را به اتاق ایزوله فرستادیم. درصورتی‌که تبش پایین نیاید، از او نیز تست PCR گرفته خواهد شد. ما موظفیم هر روز صبح دمای بدن اعضای تیم را به کمیته برگزاری اعلام کنیم. صبح جمعه دمای بدن همه تیم طبیعی بود. هنگام ورود به سالن بازی با ژاپن هم همه تست آنتی‌ژن دادند که نتیجه همه تست‌ها نیز منفی بود.

وی ادامه داد: با این حال وقتی بازیکنی تب دارد، او را به ایزوله می‌فرستیم و درخواست انجام تست PCR ثبت می‌کنیم، ولی برای همین کار هم باید به رایزنی بپردازیم و گاهی به زور متوسل می‌شویم. چون کمیته مربوط به کرونا در این مسابقات به خاطر تب‌داشتن از کسی تست PCR نمی‌گیرد. این کمیته فقط مسئول گرفتن تست طبق مقررات مسابقات هر چهار روز یک بار است. ولی ما به دلیل حساسیتی که برای سلامت تیم داریم با بروز یا مشاهده کوچک‌ترین علامتی در وضعیت بازیکنان درخواست انجام تست می‌دهیم.