وقتی «خورشیدی» بی‌تجربه است/ «آقا کریم»در نقش سرپرست تیم ملی ایران؟
وقتی «خورشیدی» بی‌تجربه است/ «آقا کریم»در نقش سرپرست تیم ملی ایران؟

کریم باقری بیش از مسائل فنی، بر مسائل مدیریتی و کنترل نظم و انضباط در اردوی تیم ملی در بحرین نظارت خواهد داشت. به گزارش حاشیه ورزش، فدراسیون فوتبال بالاخره مجوز حضور کریم باقری در تیم ملی را گرفت و کاپیتان و هافبک سابق تیم ملی در بحرین کنار ایران خواهد بود. علت اصلی این […]

کریم باقری بیش از مسائل فنی، بر مسائل مدیریتی و کنترل نظم و انضباط در اردوی تیم ملی در بحرین نظارت خواهد داشت.

به گزارش حاشیه ورزش، فدراسیون فوتبال بالاخره مجوز حضور کریم باقری در تیم ملی را گرفت و کاپیتان و هافبک سابق تیم ملی در بحرین کنار ایران خواهد بود. علت اصلی این اتفاق، رهبری و همین‌طور شخصیت کاریزماتیک باقری است که در چندین سال گذشته و به عنوان مربی در پرسپولیس بیش از هر چیزی نمود داشته است.

نقش موثر کریم باقری در از بین بردن حواشی و بی‌انضباطی در داخل پرسپولیس از زمان حضور برانکو و بعد از آن از زمان کالدرون و گل‌محمدی بر اهالی فوتبال ثابت شده است. به همین دلیل هم دراگان اسکوچیچ در بدو حضور در تیم ملی عقد همکاری با باقری را خواستار شد ولی مربی پرسپولیس، قصد جدایی همیشگی از این تیم را نداشت و در نتیجه او قید همکاری با تیم ملی را زد.

با این حال، با توجه به اهمیت مسابقات متمرکز تیم ملی در بحرین و لزوم وجود یک چهره فوتبالی سرشناس کنار تیم ملی ایران برای کنترل نظم و انضباط و مدیریت حاشیه‌ها از جمله مشکلاتی مانند دیدار رفت با بحرین و عراق که در خلال مسابقه از سوی رقیبان برای حاشیه‌سازی ایجاد شده بود، از کریم باقری برای چهار مسابقه آینده دعوت به همکاری شده است.

با توجه به حضور سه مربی فنی از کرواسی، اسپانیا و ایران، قطعا تیم ملی نیازی به چهره فنی دیگری نداشت و این انتخاب بیش‌تر به مسائل مدیریتی مربوط می‌شود؛ جایی که سرپرست فعلی این تیم یعنی مجتبی خورشیدی سابقه و تجربه ملی و شخصیت کاریزماتیک در فوتبال ایران ندارد و این وظیفه بر عهده کریم باقری گذاشته خواهد شد.

عزیزی‌خادم در توضیح این انتخاب گفت: «کریم باقری در این چهار بازی علاوه بر حضور در کادر فنی، موضوعات مدیریتی را نیز برعهده داشته باشد تا تیم‌ملی بدون دغدغه از این مرحله سربلند بیرون بیاید.»

مطمئنا در نبود یک سرپرست سرشناس و کاپیتانی مانند علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، جواد نکونام و …، چهره‌ای مانند باقری در کنار تیم، می‌تواند مسائل مدیریتی را به بهترین نحو ممکن اجرا کند و تیم ملی را به از نظر رهبری، در موقعیت ایده‌آلی قرار دهد.

اخیرا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از کریم باقری به عنوان چهره‌ای که در دو دیدار سپاهان – پرسپولیس و پرسپولیس – استقلال اقدامات سریعی برای پایان درگیری و حل و فصل حواشی انجام داده بود، تشکر کرد. پیش از این هم او در بازی‌های پرسپولیس با بازیکنان خودی برای ایجاد وقفه و حاشیه در طول مسابقه برخورد کرده بود.

در حال حاضر شمار زیادی از بازیکنان فعلی تیم ملی در گذشته هم‌بازی یا شاگرد کریم باقری بوده‌اند و قطعا از روحیات او در اجرای نظم و انضباط در حین برگزاری اردو مطلع هستند. از احسان حاج‌صفی که در دوره‌ای هم‌بازی باقری بوده تا کریم‌انصاری، مهدی طارمی، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، امیر عابدزاده در کنار پنج بازیکن پرسپولیس، همه سابقه همکاری با باقری را دارند.