پایان رقابت‌های بسکتبال اتریش با صعود 6 تیم به المپیک/ زنان ایران بین 20 کشور نوزدهم شدند
پایان رقابت‌های بسکتبال اتریش با صعود 6 تیم به المپیک/ زنان ایران بین 20 کشور نوزدهم شدند

با پایان رقابت‌های بسکتبال سه نفره انتخابی المپیک، تیم‌های راه‌یافته به بازی‌های توکیو مشخص شدند. به گزارش حاشیه ورزش، با پایان مسابقات بسکتبال سه نفره انتخابی المپیک که به میزبانی اتریش برگزار شد، سه تیم در بخش زنان و سه تیم در بخش مردان سهمیه بازی‌های توکیو را بدست آوردند. در بخش زنان به ترتیب آمریکا، […]

با پایان رقابت‌های بسکتبال سه نفره انتخابی المپیک، تیم‌های راه‌یافته به بازی‌های توکیو مشخص شدند.

به گزارش حاشیه ورزش، با پایان مسابقات بسکتبال سه نفره انتخابی المپیک که به میزبانی اتریش برگزار شد، سه تیم در بخش زنان و سه تیم در بخش مردان سهمیه بازی‌های توکیو را بدست آوردند.

در بخش زنان به ترتیب آمریکا، فرانسه و ژاپن موفق به کسب ورودی شدند و در بخش مردان هم لهستان، هلند و لتونی به بازی‌های توکیو راه پیدا کردند.

ژاپن در مرحله گروهی رقیب ایران بود که ملی‌پوشان با حساب ۲۱ بر ۴ مقابل این تیم شکست خوردند.

در پایان این مسابقات رده‌بندی تیم‌ها نیز مشخص شد که ایران در بین ۲۰ تیم در جایگاه نوزدهم قرار گرفت. سریلانکا هم بیستم شد.

تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران در مسابقات اتریش شرکت کرد و با چهار شکست پیاپی از دور رقابت‌ها حذف شد. ملی‌پوشان ایران در اولین دیدار خود مقابل ژاپن با نتیجه ۲۱ بر ۴ شکست خوردند، در دومین دیدار ۲۱ بر ۲۰ مغلوب تایلند شدند، در سومین دیدار نتیجه را ۱۷ بر ۷ به اوکراین واگذار کردند و در آخرین مسابقه هم با حساب ۲۲ بر ۲ مقابل استرالیا شکست خوردند.

تیم‌هایی که در اتریش موفق به کسب سهمیه نشده‌اند، می‌توانند شانس خود را در مسابقات مجارستان که ۱۴ تا ۱۶ خرداد برگزار می‌شود، امتحان کنند. در این مسابقات یک سهمیه المپیک توزیع می‌شود.