پایان کار نمایندگان دوومیدانی ایران در ترکیه با دو ورودی جهان و یک رکوردشکنی
پایان کار نمایندگان دوومیدانی ایران در ترکیه با دو ورودی جهان و یک رکوردشکنی

کار تیم منتخب دوومیدانی ایران در مسابقات ترکیه با رقابت در روز سوم به پایان رسید. به گزارش حاشیه ورزش، تیم منتخب دوومیدانی ایران طی سه روز در مسابقات ترکیه به رقابت با ورزشکاران دیگر پرداخت و امروز، ۱۶ خرداد با برگزاری فینال چهار ماده کار خود را به پایان رساند. در روز پایانی بنیامین […]

کار تیم منتخب دوومیدانی ایران در مسابقات ترکیه با رقابت در روز سوم به پایان رسید.

به گزارش حاشیه ورزش، تیم منتخب دوومیدانی ایران طی سه روز در مسابقات ترکیه به رقابت با ورزشکاران دیگر پرداخت و امروز، ۱۶ خرداد با برگزاری فینال چهار ماده کار خود را به پایان رساند.

در روز پایانی بنیامین یوسفی در ماده دوی ۲۰۰ متر زمان ۲۱.۴۲ ثانیه را ثبت کرد و موفق به کسب ورودی مسابقات قهرمانی جوانان جهان نشد.

سجاد هاشمی و مریم محبی در فینال ماده دوی ۴۰۰ متر مسابقه دادند که هاشمی با ثبت زمان ۴۶.۳۳ ثانیه در جایگاه دوم مردان ایستاد و محبی با زمان ۵۵.۸۴ ثانیه ضمن ارتقا رکورد شخصی خود، در بخش زنان سوم شد.

ریحانه مبینی، رکورار پرش طول زنان ایران در فینال این ماده رکورد ۶.۲۳ متر را ثبت کرد و قهرمان شد.

کیوان قنبرزاده نیز در ماده پرش ارتفاع حدنصاب ۲.۲۰ متر را به ثبت رساند و اول شد.

ملی‌پوشان ایران در جریان این مسابقات دو سهمیه ورودی جوانان جهان را کسب کردند؛ مهلا محروقی در پرتاب دیسک به عنوان اولین زن ایرانی و دانیال بی‌باک در ماده ۴۰۰ متر بامانع سهیمه حضور در قهرمانی جهان را بدست آوردند.

شاهین مهردلان در ماده پرتاب وزنه رکورد ملی ایران را پس از ۱۰ سال شکست. رکورد سابق این ماده با حد نصاب ۲۰.۰۵ متر توسط امین‌نیکفر در سال ۹۰ ثبت شده بود و مهردلان توانست با پرتابی به طول ۲۰.۲۳ متر رکوردشکنی کند.

بنیامین یوسفی، سجاد هاشمی آهنگری، دانیال بی‌باک، امیر مقدمی، کیوان قنبرزاده، شاهین مهردلان، محمدرضا طیبی، رضا ملک‌پور، مرتضی ناظمی، فرزانه فصیحی، مهلا محروقی، مریم محبی، ریحانه مبینی و سارینا ساعدی ورزشکاران اعزامی به مسابقات ترکیه هستند.

علی رضایی، دبیر فدراسیون دوومیدانی در این سفر به عنوان سرپرست تیم ملی و زهرا نبی‌زاده، حمید ابراهیم‌نژاد و سیاوش سپهوند نیز به عنوان مربی اعزام شده‌اند.