پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته می‌شود؟
پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بسته می‌شود؟
باشگاه پرسپولیس در حالی در آستانه نقل و انتقالات با چالش جدی به خاطر مطالبات «گابریل کالدرون» سرمربی پیشین خود مواجه شده که به دلیل مشکلات مالی به دنبال راهکاری برای حل این مشکل هستند.

به گزارش حاشیه ورزش، باشگاه پرسپولیس در شرایطی لیگ بیستم را با کسب پنجمین قهرمانی متوالی به پایان رساند که این قهرمانی به گفته مدیران در شرایط سختی رقم خورد، چرا که باشگاه از نظر مالی در شرایط سختی قرار دارد.

با این حال روز گذشته فیفا به پرسپولیس بابت پرداخت مطالبات گابریل کالدرون ضرب‌الاجل ۳۰ روزه داد تا مطالبات این مربی و خواکین دستیارش پرداخت شود.

حکم فیفا به شرح زیر است: «به پرسپولیس دستور داده می‌شود؛ مبلغ حقوق ۳۲۹ هزار و ۵۰۰ دلار به علاوه سود سالیانه به عنوان حقوق و مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به علاوه سود سالیانه به عنوان غرامت به خاطر نقض قرارداد به کالدرون پرداخت کند. همچنین باشگاه پرسپولیس باید ۳ هزار و ۵۰۰ فرانک سوییس برای هزینه روند حکمیت به کالدرون و ۵ هزار فرانک سوییس به عنوان هزینه‌های نهایی به فیفا پرداخت کند. علاوه بر این باشگاه پرسپولیس باید مبلغ ۲۵ هزار فرانک سوییس به عنوان جریمه بپردازد.»

فیفا در رای خود، از روز ابلاغ (۱۸ مرداد) به پرسپولیس ۳۰ روز مهلت پرداخت داد تا این پرونده را تسویه کند. در صورتی که باشگاه پس از این ۳۰ روز مبالغ یاد شده را به صورت کامل پرداخت نکرده باشد، پنجره نقل و انتقال تا روز پرداخت کامل بسته خواهد شد.

همچنین فیفا امروز با ارسال ایمیلی جداگانه، در رای دیگر خود، به شکایت خواکین اشاره کرد و نوشت: «باشگاه پرسپولیس طبق حکم فیفا باید ۵۵ هزار و ۳۸۱ دلار به عنوان حقوق به علاوه سود سالیانه و همچنین ۴۰ هزار دلار همراه با سود سالیانه به عنوان مبلغ غرامت بابت نقض قرارداد به این مربی اسپانیایی پرداخت کند. پرسپولیس موظف به پرداخت مبلغ ۳ هزار و ۵۰۰ فرانک سوییس به این مربی و ۲ هزار فرانک سوییس به فیفا بابت هزینه دادرسی و ۱۰ هزار فرانک سوییس به عنوان جریمه است.»

این در حالی است که پرسپولیس از نظر مالی شرایط خوبی ندارد و با مشکلات عدیده مواجه است. همچنین به پشتوانه پاداش آسیایی پول‌هایی در طول فصل قرض گرفته شده و پاداش آسیایی نیز خرج شده است و این باشگاه عملا نمی‌تواند روی این پول برای پرداخت حقوق کالدرون حساب باز کند.

با توجه به این موضوع مسوولان دنبال راهکار هستند تا از بسته شدن پنجره در اوج نقل و انتقالات جلوگیری کنند.

راهکار اصلی باشگاه مزایده برای انتقال کارگزار است. ابراهیم شکوری از قطع همکاری با کارگزار خبر داد. بلافاصله پس از قبول اقاله قرارداد توسط کارگزار مسوولان باشگاه روند مزایده را آغاز خواهند کرد و پس از نهایی شدن مزایده با دریافت پیش پرداخت جلوی جریمه باشگاه پرسپولیس را بگیرند.

باید دید در نهایت چه اتفاقی در این زمینه رخ خواهد داد.

  • منبع خبر : ایرنا