پیست توچال یکی از امن‌ترین تله کابین‌های کشور را دارد
پیست توچال یکی از امن‌ترین تله کابین‌های کشور را دارد
مدیرعامل پیست اسکی توچال با تاکید بر این که این پیست یکی از امن ترین تله کابین های کشور را دارد گفت: با رعایت پروتکل های بهداشتی هر روز در خدمت علاقمندان به اسکی هستیم.

روح اله امداد در گفتگو با حاشیه ورزش درخصوص شرایط خاص و منحصر به فرد این پیست و ادامه فعالیت در روزهای منتهی به خرداد گفت: خدا را شاکریم که پیست اسکی توچال در آستانه ورود به خردادماه که کشور هر روز گرم و گرمتر می شود همچنان فعال و میزبان حضور علاقه مندان و اسکی بازان عزیز است. در ابتدا توفیق الهی در بارشهای چشمگیر چند روز گذشته و سپس همکاری و تلاش دوستان و همکاران ما در حفظ و نگهداری از جمله کوبیدن برف پیست مجموعه توچال باعث شده است تا امروز شرایط پیست مطلوب باشد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در پیست اسکی توچال

مدیر عامل پیست اسکی توچال در خصوص رعایت شیوه نامه های بهداشتی درمجموعه ورزشی توچال عنوان کرد: رعایت پروتکلهای بهداشتی دو طرف دارد، بخشی از آن مربوط به ماست که با تمام توان و دقت تلاشمان را می کنیم تا آن را رعایت کنیم و بخشی از آن نیز مربوط به خود مردم و اسکی بازان می شودکه باید کمک و همکاری کنند که البته خوشبختانه این اتفاق هم افتاده است.

وی افزود: توصیه نامه و شیوه نامه های بهداشتی به صورت دقیق ارائه شده و حتی در خود کابین ها هم مواردی نصب شده است که به عنوان مثال ماسک بزنید و یا اینکه تا حد امکان از صحبت در کابین خودداری شود.

امداد تصریح کرد: یکی از کارهایی که در توچال انجام داده ایم این بود که بااستفاده از دستگاه هایی که از شرکت های دانش بنیان تهیه کردیم تک تک نفراتی که وارد مجموعه می شوند توسط مواد شیمیایی آنولیت که سازگار بامحیط زیست است و هیچ آسیبی به انسان نمی رساند و ۲۰۰ برابر قوی تر ازکلر و باکتری کش، ویروس کش و میکروب کش است ضد عفونی می شوند. علاوه بر این کابین ها نیز به صورت مکرر ضدعفونی می شود. سعی کردیم ازهرگونه تجمع در مدرسه اسکی نیز جلوگیری کنیم. در بخش آموزش نیز همه چیز به صورت دقیق طبق پروتکل های ابلاغی وزارت بهداشت پیگیری می شود.

وی ادامه داد: اگرچه ورزش اسکی به لحاظ پوشش و تجهیزاتی که دارد وفضای باز و فاصله اسکی بازان از هم شرایط خاص نگران کننده ای ندارد امابا همکاری خود مردم و اسکی بازان به کوچکترین موارد بهداشتی هم توجه ویژه می شود.

تلاش مجموعه اسکی توچال برای همگانی شدن اسکی

امداد با اشاره به تلاش های مجموعه اسکی توچال برای کاهش هزینه بلیط ورودی پیست اسکی علیرغم هزینه بالای نگهداری مجموعه عنوان کرد: قیمت بلیط مصوب ما با مالیات بر ارزش افزوده حدود ۱۹۰ هزار تومان می شود که ما در روزهای پنج شنبه و جمعه بلیط را به قیمت ۱۸۰ هزار تومان و در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه ۱۵۰ هزار تومان به فروش می رسانیم. با وجود اینکه تصور بر این است که ورزش اسکی ورزشی لاکچری است و هرکسی که وارد آن می شود تمکن مالی دارد اما برخی از علاقه مندان به این ورزش شاید آن استطاعت و تمکن مالی را نداشته باشند و از این حیث در روزهای شنبه قیمت بلیط را به ۱۱۰ هزار تومان رساندیم که بدون مالیات بر ارزش افزوده به ۱۰۰ هزار تومان می رسد در حالی که قیمت تنها سوار شدن بر تله کابین ۹۵ هزار تومان است و در واقع شرایط به گونه ای شده است که افراد در روزهای شنبه هزینه ای برای اسکی پرداخت نمی کنند.

وی ادامه داد: ما دوست داریم اسکی ورزش عمومی و همگانی شود و با فدراسیون اسکی هم صحبت کرده ایم. به علت کرونا بسیاری از برنامه ها به تعویق افتاد اما امیدواریم انشاءالله سال آینده با کمک فدراسیون اسکی هزینه اجاره وسایل را جوری تنظیم کنیم که همه بتوانند از آن استفاده کنند و شرایط برای همه مهیا باشد.

توچال یکی از امن ترین خطوط تله کابین کشور

‌مدیرعامل پیست اسکی توچال در خصوص بحث استانداردسازی در این پیست عنوان کرد: ما یک مجموعه کابل راه در شرکت تله کابین توچال داریم که از بین ۱۶ دستگاهی که در کشور استاندارد دارند ۷ دستگاه مربوط به تله کابین توچال است. بخشی از استاندارد مربوط به کابلراه و بخشی دیگر نیز مربوط به پیست اسکی است که بازرسان فدراسیون اسکی با حضور در پیست اسکی وبررسی دقیق شرایط، تأییدیه فنی صادر می کنند و تنها در آن صورت ما اجازه فعالیت داریم.

وی افزود: توچال اولین پیستی است که با برف طبیعی شروع به کار می کند وآخرین پیستی است که با برف طبیعی به کار خود پایان می دهد. علاوه بر کسب استانداردهای لازم، بازدیدهای ادواری به صورت مرتب از تجهیزات توچال انجام می شود و با وجودی که دستگاه ها به لحاظ قدمت و سال تولید قدیمی هستند اما توچال یکی از امن ترین خطوط تله کابین کشور را دارد.

ارتباط تنگاتنگ با فدراسیون اسکی

روح اله امداد در خصوص ارتباط پیست اسکی توچال با فدراسیون اسکی گفت: با توجه به اینکه پیست اسکی توچال به عنوان پیست بین المللی مورد تأییدفدراسیون جهانی اسکی است ملی پوشان عزیز در تیم های ملی اسکی همواره از مجموعه ما استفاده می کنند. ارتباط ما با فدراسیون اسکی تنگاتنگ است وتوچال بازوی اجرایی فدراسیون است. ما مخصوصاً در مسائل ملی با دقت و وسواس خاصی قضیه را دنبال می کنیم که بتوانیم امکانات و شرایط را برای ملی پوشان فراهم کنیم تا بتوانند به راحتی از مجموعه استفاده کنند و ضمن حفظ عزت و احترام برای آنها خدمات خوبی ارائه دهیم.

وی در خصوص میزبانی های پیست اسکی توچال در این فصل گفت: امسال سه مسابقه طراحی کردیم که یکی از آنها مکرراً به تعطیلات کرونایی خورد ومیسر نشد ولی دو مسابقه آلپاین و اسنوبرد در سطح شهرنشینان داشتیم که بااستقبال خوبی در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما توچال تا چه زمانی باز است عنوان کرد: همه چیز بستگی به شرایط آب و هوایی دارد و فکر می کنم با این وضعیت موجود تا ۱۵-۱۰ روز دیگر هم بتوانیم از توچال استفاده کنیم.

مدیرعامل توچال در پایان خاطر نشان کرد: از همه رسانه ها به ویژه رسانه های ورزشی که همواره یار و همراه ما بودند تشکر ویژه دارم و امیدوارم روزهای پیش رو روزهای بدون کرونا باشد.