چرخش قانون AFC برای سعودی‌ ها
چرخش قانون AFC برای سعودی‌ ها
سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دلیل اجرای قانون تقسیم مساوی سکوها در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را برخلاف بازی پرسپولیس با الهلال توضیح داد.

به گزارش حاشیه ورزش، تقسیم بندی سکوهای ورزشگاه مرسول پارک ریاض میان تیم های الهلال و النصر عربستان به صورت مساوی باعث شده تا اقدام AFC در بازی پرسپولیس با الهلال ناعادلانه به نظر برسد.

دیدار پرسپولیس با الهلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با حضور 15 هزار تماشاگر سعودی یعنی 70 درصد ظرفیت ورزشگاه الملز در اختیار هواداران الهلال بود.

AFC پیش از این اعلام کرده بود با توجه به میزبانی عربستان در تمام مسابقات لیگ قهرمانان تا فینال برای رعایت عدالت سکوها به صورت مساوی میان تیم ها تقسیم می شود.

اما در بازی الهلال با پرسپولیس این قانون اجرا نشد و بیش از 70 درصد ظرفیت ورزشگاه الملز 22 هزار و 500 نفری در اختیار الهلال قرار گرفت و قانون 50-50 را فراموش کرد و به قانون میزبانی الهلال استناد کرد و 70 درصد سکوها را به سعودی ها داد.

AFC به خاطر سعودی ها دوباره چرخش داشت و دوباره قانون 50-50 سکوها را در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اجرا کرده است.

نضال بحران سخنگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تقسیم بندی سکوها به صورت مساوی و دلیل اینکه النصر با توجه به میزبانی از این بازی در ورزشگاه مرسول پارک 70 درصد سکوها را در اختیار ندارد، گفت: پیش از برگزاری مسابقات در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دو باشگاه الهلال و النصر باهم به توافق رسیدند تا در صورت صعود به نیمه نهایی سکوهای به صورت 50 درصدی تقسیم شود به همین خاطر در این بازی النصر 70 درصد ظرفیت را در اختیار ندارد.