چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد/ توخل: همچنان تشنه موفقیت هستم
چلسی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد/ توخل: همچنان تشنه موفقیت هستم
تیم فوتبال چلسی با غلبه بر منچسترسیتی به عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا دست یافت.

به گزارش حاشیه ورزش ، دیدار فینال لیگ قهرمانان فوتبال ۲۰۲۱ شب گذشته به میزبانی ورزشگاه اختصاصی پورتو پرتغال و بین دو تیم چلسی و منچسترسیتی انگلیس برگزار شد. در پایان این مسابقه، چلسی توانست با یک گل به برتری برسد و عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کند.

«‌کای هاورتز» در دقیقه ۴۳ تک گل این بازی را برای چلسی به ثمر رساند و تلاش سیتی برای جبران نتیجه هیچ ثمری نداشت. به این ترتیب چلسی دومین قهرمانی خود را در لیگ قهرمانان اروپا جشن گرفت.

نکته‌ای که در رسانه‌های جهان مکرراً به آن اشاره شده است، سومین قهرمانی متوالی یک مربی آلمانی در لیگ قهرمانان اروپا است. «توماس توخل» که هدایت تیم چلسی را بر عهده دارد، سومین سرمربی متوالی آلمانی است که موفق شده یک تیم را بعد از «یورگن کلوپ» (لیورپول) و «هانسی فلیکی» (بایرن مونیخ) به قهرمانی اروپا برساند.

توخل در پایان بازی شب گذشته با تمجید از بازیکنانش گفت: این یک دستاورد استثنایی است و تمام نفرات تیم مستحق تمجید هستند.

وی با بیان اینکه بازیکنان تیمش مصمم به کسب پیروزی بودند، تصریح کرد: بازیکنان ما ترغیب شده بودند که شجاعانه‌تر از هر زمان دیگری باشند و ضدحملات خطرناکی را ترتیب دهند. بازی سخت و بسیار فیزیکی بود.

سرمربی چلسی همچنین اعلام کرد که از ترکیب تیم سیتی و تدابیر «پپ گواردیولا» سرمربی تیم حریف غافلگیر نشده است. وی گفت: من انتظار داشتم «فرناندینیو» در ترکیب اصلی تیم سیتی باشد ولی گواردیولا ترکیب هجومی و کاملاً فنی را انتخاب کرد. کم و بیش انتظار موارد دیگر را داشتیم.

توخل در بخشی از صحبت هایش تاکید کرد که جاه طلبی هایش با این قهرمانی تمام نمی شود و همچنان تشنه موفقیت است.