چه کسی به مشکلات بی‌پایان ژیمناستیک ورود می‌کند؟
چه کسی به مشکلات بی‌پایان ژیمناستیک ورود می‌کند؟
پیشکسوت و کارشناس ژیمناستیک گفت: ژیمناستیک نابود شده و ما هیچ ورزشکاری در این رشته نداریم. گیج و مبهوت مانده‌ایم که باید برای این رشته چه کرد؟ چه کسی باید پا جلو بگذارد؟

اسماعیل خرسندل در گفت و گو با حاشیه ورزش ، در مورد وضعیت این روزهای ژیمناستیک ایران اظهار کرد: گویی ژیمناستیک در کشور ما درست شدنی نیست. انگار وزارت ورزش و یا ارگان‌های دیگر مصمم نیستند که این رشته ورزشی به جایگاه واقعی خود برسد. چند سالی است که این فدراسیون در بلاتکلیفی است. دو سال از استعفای درگاهی گذشته و قرار بود بعد از آمدن سرپرست انتخابات برگزار شود اما همه جا صحبت از این است که گره‌ای در کار وجود دارد و با فدراسیون جهانی دچار مشکل خواهیم بود. از طرفی مسئولان وزارت ورزش و سرپرستان فدراسیون می‌گویند ایمیل‌ها و پسوردها گروگان گرفته شده‌اند اما از سوی دیگر رییس سابق و دبیر فدراسیون می‌گویند هیچ مشکلی وجود ندارد.

پیشکسوت ژیمناستیک ایران گفت: من نمی‌دانم واقعا چه کسی باید ورد کند و این مسئله را حل کند. اکنون درگاهی با این وضعیت و اینکه می‌داند وزارت ورزش او را تایید صلاحیت نمی کند و مشکلات عدیده‌ای به وجود خواهد آمد ثبت نام کرده است. چقدر اوضاع و وضعیت در این رشته بد است که افرادی کاندیدا می‌شوند که مسئولیت و جایگاهی ندارند و مشکلات زیادی برای ورزشکاران ایجاد کرده‌اند. در این مدت ژیمناست‌ها نتوانستند به هیچ مسابقه‌ای اعزام شوند و برای اعزام به مسابقات آتی هم مشکلاتی خواهیم داشت.

خرسندل در ادامه گفت: من و چند نفر دیگر از دوستان گیج و مبهوت مانده‌ایم که باید برای این رشته چه کرد؟ چه کسی باید پا جلو بگذارد؟ گویی دیگر ژیمناستیک نابود شده و ما هیچ ورزشکاری در این رشته نداریم. اگر سری به سالن شهید شیرودی بزنید می‌بینید ژیمناستی نمانده است. در حالی که شیروی در زیر ساختمان فدراسیون واقع شده و باید بهترین‌های این رشته آنجا تمرین کنند. تهران و خیلی دیگر از شهرستان‌ها دیگر ورزشکاری ندارند. آنهایی هم که بودند نخواستند عمرشان را در این رشته تلف کنند و از این رشته رفتند. هیچ کس این رشته را جدی نمی‌گیرد.

کارشناس ژیمناستیک در ادامه گفت: من خیلی متاسفم که همان افرادی که این رشته را خراب و نابود کردند دوباره می‌خواهند برگردند. صحبت شده که تایید صلاحیت نمی‌شوند اما زمان و انرژی را که از اهالی این رشته می‌گیرند. این رشته رو به نابودی است.

وی در مورد تغییرات مکرر سرمربی تیم ملی گفت: مدتی آذرپی سرمربی تیم ملی بود، مجددا فرد دیگری انتخاب شد. حالا آذرپی مدیر تیم‌های ملی شده است. می دانیم در خیلی از رشته‌های ورزشی بجز والیبال، کشتی و .. مدیر تیم‌های ملی کارایی لازم را ندارد. حضور این سمت فرمالیته است و آنها تنها در کنار گود هستند و حق اظهارنظر ندارند و در انتخابی نفرات نقشی نخواهند داشت. آذرپی هم اشتباه کرده اگر این مسئولیت را قبول کرده است.

خرسندل در ادامه با اشاره به مسابقات کسب سهمیه المپیک پاریس گفت: درد همین است. این مسابقات نزدیک است و ورزشکارانی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند حالا با این شرایط نمی‌توانند از موقعیت‌ها استفاده کنند.

پیشکسوت و کارشناس ژیمناستیک در پایان گفت: من با وزیر ورزش هم شخصا صحبت کردم. او قول داد که اتفاقات خوبی بیفتد اما اکنون دیدیم این اتفاق نیفتاد. قرار بود حقدادی بیاید انتخابات را برگزار کند اما می بینیم او نفرات را عوض می‌کند. اصلا اکنون وقت تغییر افراد نیست درست است که باید این موارد را هم سروسامان داد اما بزرگترین مشکل اکنون این است که فدراسیون باید رییس داشته باشد.