کارشناسی صحنه جنجالی استقلال با تصویر جدید
کارشناسی صحنه جنجالی استقلال با تصویر جدید
ویدیوی ارسالی از سوی باشگاه استقلال مورد کارشناسی مجدد قرار گرفته است.

حاشیه ورزش:

کرنر منجر به گل تیم استقلال جنجال زیادی را در فضای رسانه‌ای و هواداری فوتبال ایران به وجود آورده است. در این صحنه پاس بازیکن استقلال در حالی از خط عرضی به بیرون می‌رود که به‌زعم موعود بنیادی‌فر توپ به پای حمید بوحمدان برخورد داشته است.

با این حال تصاویر تلویزیونی این تصمیم داور را برای بسیاری از کارشناسان تایید نداده و در حالی که کادرفنی فولاد، درستی کرنر را پذیرفته، برخی از کارشناسان روی نظر خود پافشاری می‌کنند.

در همین خصوص شب گذشته باشگاه استقلال تصویری اختصاصی را از پشت دروازه منتشر کرده که به اعتقاد آبی‌ها، کاملا نشان می‌دهد که توپ با پای هافبک فولاد برخورد کرده و راهی کرنر شده است.

ارسال این تصویر برای کارشناسان داوری، نظرات دوباره آنها را به دنبال داشته است:

 محمدرضا ابوالفضلی: با زوایای مختلف و تصاویر اینطور برآورد کردیم که توپ به پا برخورد نکرده اما زمانی که بازیکن و مربی حریف می‌گوید برخورد داشته، می‌توان نظر او را پذیرفت.
❌ محمدحسین ترابیان: در این تصویر هم مشخص نیست توپ با بازیکن مدافع برخورد کرده باشد.
✅ سعید علینژادیان: با این زاویه دوربین مشخص است که توپ با سایش به پای بازیکن تیم فولاد راهی کرنر می‌شود و تصمیم داور کاملا صحيح بوده است. همانطور که قبلا گفتم جای‌گیری داور بسیار خوب بود.
✅ مهدی عالیقدر: از اين تصوير و زاويه كاملا مشخص است كه توپ به پشت ساق پاي مدافع برخورد كرده لذا كرنر گرفته شده صحيح است. (ضمن پوزش، در نظر قبلي به هيچ وجه تماسي مشهود نبود)
 ابراهیم میرزابیگی: همانطور که در کارشناسی دیروز عرض کردم، کرنر صحیح است.
✅ تورج حق‌وردی: در این تصویر توپ به پای بازیکن قرمز برخورد می‌کند.
❓ حسین عسگری: در مورد این صحنه نظر نداده است.
⚪️ بابک وسیله بر: نظرم تغییر نکرد، صحنه قابل تشخیص نیست و توضیح اضافه ندارم.

  • منبع خبر : ورزش سه