کارهای واجب تر داریم!
کارهای واجب تر داریم!

مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری در پاسخ به علت لغو اعزام تیم زنان همانند تیم مردان به مسابقات ترکیه گفت: قرار شد در  در جایی که واجب تر است، هزینه کنیم و مسابقات مهمتری داریم. به گزارش حاشیه ورزش، در حالی که ابتدا قرار بود تیمهای ملی دوچرخه سواری مردان و زنان ایران در […]

مدیر تیم های ملی دوچرخه سواری در پاسخ به علت لغو اعزام تیم زنان همانند تیم مردان به مسابقات ترکیه گفت: قرار شد در  در جایی که واجب تر است، هزینه کنیم و مسابقات مهمتری داریم.

به گزارش حاشیه ورزش، در حالی که ابتدا قرار بود تیمهای ملی دوچرخه سواری مردان و زنان ایران در مسابقات گرندپری ترکیه شرکت کنند ناگهان فدراسیون از اعزام آنها به این مسابقات منصرف شد.
این  اتفاق در حالی رخ داد که رکابزنان ایران ماه ها است رنگ مسابقه بین المللی را ندیده اند.
در این میان تنها سعید صفرزاده با هزینه فدراسیون به مسابقات ترکیه اعزام شد آن هم به این دلیل که بازی های المپیک توکیو را در پیش دارد.
برخی رکابزنان مرد نیز وقتی متوجه شدند فدراسیون قرار نیست اعزامی انجام دهد با هزینه خودشان راهی مسابقات شدند.
یکی از انتقاداتی که به فدراسیون قبلی وارد می شد، اعزام نکردن به مسابقات بین المللی بود و دوچرخه سواران خوش بین بودند که با تغییرات در فدراسیون بتوانند حضور پر رنگ تری در مسابقات بین المللی داشته باشند که فعلا خبری از آن نیست.

علی زنگی آبادی مدیرتیم های ملی دوچرخه سواری در گفتگو با ایسنا درباره ی علت اعزام نشدن تیم زنان ایران به مسابقات ترکیه و اینکه چه کسی تصمیم به لغو اعزام گرفت،  بیان کرد: کمیته فنی فدراسیون این تصمیم را گرفت چون در تیم بانوان اختلاف سطح بین نفرات  وجود دارد و قرار شد هزینه در جایی که واجب تر است، انجام شود و برای قهرمانی آسیا که در پیش است تجهیزات و دوچرخه خریداری کنیم. از طرفی این مسابقات در برنامه های فدراسیون تاثیر گذار  نبود.

زنگی آبادی در پاسخ به این پرسش که رکابزنان ایران ماه ها است که رنگ مسابقات بین المللی را ندیده‌اند و بهتر نبود این اعزام انجام می شد، تاکید کرد: از این به بعد برنامه های خوبی برایشان خواهیم داشت.  با اختلاف سطحی که در تیم بانوان وجود دارد جالب نبود به مسابقه بروند و در همان اوایل مسابقه از دوچرخه پیاده شوند. اکنون  اردوهایی خواهیم داشت که در آن کار کنند و سطح کیفی خود  را بالا ببرند و در مسابقات بعدی با کیفیت بهتری شرکت کنند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه اختلاف سطح که در تیم مردان وجود نداشت پس چرا تیم مردان به مسابقات ترکیه اعزام نشد تا در نهایت خود رکابزنان با هزینه شخصی در این رقابت‌ها شرکت کردند، گفت: کارهای واجب تر داریم و مسابقات مهمتری در پیش داریم. با هزینه ای که برای اعزام این پنج نفر انجام می شد، می توان  تعداد نفرات بیشتری به اردو دعوت کنیم و مسابقه درون اردویی داشته باشیم تا برای قهرمانی آسیا آماده شویم.

مدیر تیم های ملی در پاسخ به این پرسش که فکر نمی کند هیچ اردویی نمی تواند به اندازه حضور در مسابقه به دوچرخه سواران کمک کند،  گفت: در مسابقه یک مرحله ای هم کاری زیادی نمی توانستند انجام دهند. حالا از این به بعد برنامه های بهتر، اردوها و اعزام های مفصلی خواهیم داشت.