کربکندی: برنامه نداشتیم و حذف شدیم
کربکندی: برنامه نداشتیم و حذف شدیم
یک پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید تیم ملی برنامه‌ای برای جام جهانی نداشت و کاری نکردند که بخواهند انتظار صعود داشته باشند.

رسول کربکندی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش درباره شکست ایران مقابل آمریکا و حذف از جام جهانی اظهار کرد:‌ طبیعی بود که بازی حساسی شود. آمریکا تکلیفش را می‌دانست و فقط با پیروزی به مرحله بعد می‌رفت. ما این شانس را داشتیم که با مساوی هم صعود کنیم. شاید همین تفکر باعث شد در نیمه اول تمام بازی را در اختیار آمریکا بگذاریم و گل بخوریم. آن‌ها در نیمه اول هرکاری خواستند با ما کردند. برتری کامل با آن‌ها بود و به دلیل دوندگی بیش از حد تحلیل رفتند و به عقب رفتند تا از گل‌شان دفاع کنند.

او ادامه داد: ما هم باوجود برتری در نیمه دوم، فقط تاکتیک ارسال را در برنامه داشتیم. آن‌ها هم این مساله را می‌دانستند و همه سانترها را دفع کردند. آمریکا با تجمع دفاعی همه سرها را زدند و ما هم برنامه دیگری نداشتیم. اگر روی زمین کار می‌کردیم، می‌توانستیم از آن‌ها خطا هم بگیریم. در مجموع آن‌ها یک نیمه برتر بودند و یک نیمه هم به خوبی از گل‌شان دفاع کردند. ما باز هم نتوانستیم صعود کنیم و چهار سال دیگر هم باید انتظار بکشیم.

این پیشکسوت فوتبال اضافه کرد: امیدوارم این تجربه شود. برای کار بزرگ باید برنامه‌ریزی بیش‌تری شود. باید هرچه زودتر باید شروع کنیم و برنامه‌ریزی کنیم. ما با آمادگی به جام جهانی نرفتیم و بازیکنان لژیونرمان تا دو روز آخر کنار تیم نبودند. شروع بدی داشتیم و فقط مقابل ولز خوب بازی کردیم. بازیکنان حریف در بازی امروز سعی کردند جمع بازی کنند تا تاکتیک ما را کنترل کنند. ما کاری نکردیم که بخواهیم انتظار صعود داشته باشیم و هیچ برنامه خوبی نداشتیم. همه این‌ها باعث شد که حذف شویم. متاسفانه خواسته مردم به نتیجه نرسید.

انتهای پیام