کسب دو مدال برنز برای بوکس ایران
کسب دو مدال برنز برای بوکس ایران
دو بوکسور ایران با برتری مقابل رقیبان خود به فینال رقابت های قهرمانی آسیا راه یافتند.

به گزارش حاشیه ورزش ، رقابت های بوکس قهرمانی آسیا از روز دوشنبه در دبی امارات آغاز شده و تا ۷ روز ادامه خواهد داشت. جمعه شب و در رقابت های مرحله نیمه نهایی ۴ بوکسور کشورمان روی رینگ رفتند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم دانیال شه‌بخش بوکسور المپیکی ایران در تقابل با واریندر سینگ از هند به پیروزی رسید تا با کسب سومین پیروزی در میدان آسیایی، فینالیست این رقابتها شود. وی در دیدار پایانی اردنبات از قرقیزستان را پیش رو خواهد داشت.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سید شاهین موسوی دیگر بوکسور المپیکی ایران رو در روی آبیلخان آمانکول از قزاقستان قرار گرفت و در پایان سه راند جنگ نزدیک مقابل نایب قهرمان جهان شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

اما میثم قشلاقی پدیده بوکس ایران در وزن ۸۱ کیلوگرم با ارکین عادیلبک قرقیزستانی مبارزه کرد و با حساب چهار بر یک پیروز این میدان لقب گرفت. وی برای کسب مدال طلا روزمتوف دیلشودبک از ازبکستان را در پیش دارد.

همچنین در وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم پوریا امیری با کامشیبک کنکابایف قزاقستانی به رقابت پرداخت و علی رغم تلاش فراوان شکست خورد و به مدا برنز رضایت داد.

به این ترتیب در پایان پنچمین روز رقابت های بوکس قهرمانی آسیا شه‌بخش و قشلاقی به فینال راه یافتند و موسوی و امیری هم به مدال برنز دست یافتند.

ترکیب تیم ایران در این رقابت ها به شرح زیر است:

وزن ۵۲ کیلوگرم: امید احمدی‌صفا
وزن ۶۰ کیلوگرم: دانیال شه‌بخش
وزن ۶۴ کیلوگرم: اشکان رضایی
وزن ۶۹ کیلوگرم: مسلم مقصودی
وزن ۷۵ کیلوگرم: سید شاهین موسوی
وزن ۸۱ کیلوگرم: میثم قشلاقی
وزن ۹۱ کیلوگرم: احسان روزبهانی
وزن به اضافه ۹۱ کیلوگرم: پوریا امیری

هدایت این تیم را علیرضا استکی بر عهده دارد.