گاف فدراسیون کوهنوردی/ مدال نقره به برنز تبدیل شد!
گاف فدراسیون کوهنوردی/ مدال نقره به برنز تبدیل شد!

فدراسیون کوهنوردی خبر خود را در خصوص دختر سنگنورد ایرانی تغییر داد! به گزارش حاشیه ورزش، درحالی که فدراسیون کوهنوردی اعلام کرده بود که محیا دارابیان ملی پوش سنگنوردی ایران در پایان رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی جوانان جهان در کمباین موفق به کسب رتبه‌ دوم جوانان جهان شده در جدیدترین اخبار اعلام شده از سوی این […]

فدراسیون کوهنوردی خبر خود را در خصوص دختر سنگنورد ایرانی تغییر داد!

به گزارش حاشیه ورزش، درحالی که فدراسیون کوهنوردی اعلام کرده بود که محیا دارابیان ملی پوش سنگنوردی ایران در پایان رقابت‌های سنگ‌نوردی قهرمانی جوانان جهان در کمباین موفق به کسب رتبه‌ دوم جوانان جهان شده در جدیدترین اخبار اعلام شده از سوی این فدراسیون مشخص شد که این ملی پوش به مقام سومی دست یافته است!

فدراسیون کوهنوردی درحالی خبر مدال نقره دارابیان را منتشر کرد که در این خبر از عنوان “پایان رقابت ها” استفاده کرده بود و این درحالی است که این مسابقات یک روز دیگر ادامه داشت.  فدراسیون کوهنوردی در کمال تعجب و پس از فهمیدن اشتباه خود همان خبر اولیه را اصلاح می کند و عنوان “پایان رقابت ها” را به ” پایان مرحله مقدماتی” تغییر می دهد!

سوالی که شاید برای بسیاری ایجاد شود این است که آیا فدراسیون نمی توانست حداقل از مربی این ملی پوش سوال کند تا به اشتباه چنین خبری را منتشر نکند؟ اگر در روز آخر این رقابت ها نتایج طور دیگر رقم می خورد و دست ملی پوش ایران از مدال کوتاه می ماند چه کسی پاسخگوی انتشار خبر نادرست بود؟

به نظر می رسد بهتر بود فدراسیون کوهنوردی به جای ویرایش خبر اولیه، خبر جدیدی را انتشار می داد و در آن دلیل این اشتباه را مشخص می کرد.

 

خبر وزارت ورزش و جوانان به نقل از فدراسیون کوهنوردی

 

به گزارش حاشیه ورزش، مسابقات سنگ‌نوردی قهرمانی جهان (در رده های سنی نوجوانان و جوانان) در شهر ورونژ روسیه در سه ماده‌ی سرعت، بلدرینگ و سرطناب و در دو بخش آقایان و خانمها با حضور ورزشکاران ۳۴ کشور جهان از شنبه ۳۰ مرداد آغاز شد و تا ۹ شهریور ادامه خواهد داشت.