گرت بیل چگونه به خط پایان رسید؟
گرت بیل چگونه به خط پایان رسید؟
ستاره تیم ملی ولز دوران پرفراز و نشیبی داشت و با کسب ۵ قهرمانی در لیگ قهرمانان با رئال مادرید به کار خود پایان داد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از بی ساکر، گرت بیل، ستاره تیم ملی فوتبال ولز در ۳۳ سالگی تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت. او در جام جهانی قطر تنها گل تیم ملی کشورش را در دیدار با آمریکا از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و در یورو ۲۰۱۶ که ولز به جمع چهار تیم پایانی رسید نیز در ترکیب تیم ملی کشورش بود.

دوران حرفه ای بیل در ساوتهمپتون آغاز شد؛ جایی که او اولین بازی خود را در سن ۱۶ سالگی انجام داد و تنها در طول یک فصل کامل در چمپیونشیپ (دسته یک انگلیس) چشم ها را به خود جلب کرد. در سال ۲۰۰۷ او با مبلغ اولیه ۵ میلیون پوند به تاتنهام پیوست.

او با دو بازی درخشان مقابل قهرمان آن زمان اروپا یعنی اینترمیلان در سال ۲۰۱۰ خود را به‌ عنوان یک مدافع چپ بی‌نظیر تثبیت کرد و او را در کانون توجه قرار داد. بیل در سین سیرو برابر اینتر هت‌تریک کرد. او آن فصل را به عنوان بهترین بازیکن سال لیگ برتر به پایان برد و در فصل ۱۳-۲۰۱۲ برای دومین بار این جایزه را به دست آورد.

خاطرات و مدال‌ها در مادرید

بازی‌های هیجان‌انگیز او مورد توجه مادریدی‌ها قرار گرفت که به دنبال بیل برای تکمیل خط تهاجمی خود بودند که قبلاً کریستیانو رونالدو و کریم بنزما را در اختیار داشت. دوران بیل در مادرید پر از لحظات درخشان و مدال های فراوان بود. درست است که او قهرمانی های زیادی در مادرید کسب کرد ولی نباید این نکته را فراموش کرد که بیل سه فینال از پنج فینالی که در آن رئال به قهرمانی رسید را از روی نیمکت شروع کرد. او نتوانست درخشش ثابتی در رئال مادرید داشته باشد. علاقه او به بازی گلف و حرکت عجیب او در جشن راهیابی ولز به یورو ۲۰۲۰ با پرچمی که روی آن نوشته شده بود: “ولز. گلف. مادرید. اولویت به همین ترتیب.” خشم مادریدی ها را برانگیخت و باعث شد او از این تیم کنار گذاشته شود. چند سال آخر حضور او در اسپانیا با جنجال و مشاجره با مطبوعات همراه بود.

مصدومیت‌ها نیز پایان کار او را با مشکل همراه کرد. بازگشت قرضی به تاتنهام و شش ماه پایانی دوران حرفه ای او در لس آنجلس نشان از افت بازی او داشت. البته او در این مدت همراه تیم ملی کشورش به جام جهانی رسید. گل های او در پیروزی های پلی آف مقابل اتریش و اوکراین باعث شد تا ولز به جام جهانی راه یابد.

گرت بیل بعد از ۹ سال حضور در رئال مادرید از این تیم جدا شد. بیل با وجود پیشنهادهای اروپایی که داشت، راهی فوتبال آمریکا شد تا پیراهن اف سی لس آنجلس را بر تن کند. گرت بیل در اولین اظهارات خود به عنوان بازیکن جدید اف سی لس آنجلس، از امضای قرارداد با این تیم ابراز خوشحالی کرد. بازیکن پیشین رئال مادرید که قراردادش با این تیم به پایان رسید، در اظهارنظری در شبکه‌های اجتماعی این باشگاه آمریکایی مدعی شد که این اقدامی درست برای او در این مقطع از دوران حرفه‌ای‌اش است.