یوگی لوو فاش کرد: اینگونه اجازه ندادم برزیل را تحقیر کنیم!
یوگی لوو فاش کرد: اینگونه اجازه ندادم برزیل را تحقیر کنیم!
یواخیم لوو بعنوان سرمربی تیم ملی یک مربی آتشین مزاج نبود - اما صدای او گاهی اوقات درست زمانی بلند می شد که هیچ کس انتظارش را از او نداشت.

به گزارش “حاشیه ورزش “، زمانی که سامی خدیرا در دقیقه 29 بعد از یک و دو با مسعود اوزیل گل پنجم را به ثمر رساند، همه چیز تمام شده به نظر می رسید. آلمان میزبان مسابقات یعنی برزیل را در نیمه نهایی جام جهانی 2014 با چنان قدرت و فاصله ای شکست داد که همه بینندگان آن دیدار، هنوز جزئیات آن مسابقه هشت ژوئیه را به خاطر دارند. یواخیم لوو در قامت سرمربی ملی، همیشه مثل یک “آتشفشان” نبود، اما گاهی اوقات زمانی صدایش را بلند می کرد که هیچ کس از او انتظار نداشت. او در مصاحبه کیکر درباره بازی نیمه نهایی جام جهانی 2014 مقابل برزیل صحبت می کند.

یواخیم لوو، سرمربی وقت ژرمن ها در وقت استراحت بین نیمه کاری کرد که بازیکنانش متعجب شدند: صدای این سرمربی بلند شد. یوواخم لوو در این مورد گفت: “گاهی اوقات در رختکن زمانی که اصلا انتظار نمی‌رفت، صدایم را بلند می کردم، مانند بین نیمه دیدار نیمه‌نهایی جام جهانی 2014 مقابل برزیل که 5-0 پیش بودیم. مطمئنا بازیکنان از واکنش من شگفت زده شدند. اما از طرف دیگر زمانی که در نیمه دوم شرایط عوض شد و ما بازی را آرام کردیم، من نیز آرام شدمو دیگر برای نشان دادن عکس العمل، عجله نداشتم.”

اما چه چیزی باعث شده بود که یوواخیم لوو در بین نیمه دیدار برابر برزیل اینقدر هیجان زده شود؟ این سرمربی 62 ساله با اشاره به تساوی 4-4 مقابل سوئد در اکتبر 2012 در برلین گفت: “اول از همه من تجربه از دست دادن برتری 4-0 را داشتم و از این اتفاق خیلی سپری نشده بود.

دلیل دوم این بود که می دانستم شکست 5-0 برزیل میزبان در جام جهانی به چه معناست. اما بزرگ ترین هدف ما موفقیت در دیدار فینال بود و ما با عملکرد متمرکز در نیمه دوم، به پیروزی در بازی نهایی نزدیک شدیم. اما برای من به همان اندازه مهم بود که حریف مان یعنی برزیل نیز مورد تمسخر قرار نگیرد.”

در نهایت به نظر می رسد هر دو خواسته یوواخیم لوو نیز محقق شد؛ پیروزی در فینال و پیروزی 7- 1 و تحقیر نشدن تیم ملی برزیل در نیمه دوم.

 

 

  • منبع خبر : ورزش سه