یک‌طرفه‌ترین نبرد در UFC
یک‌طرفه‌ترین نبرد در UFC
جاماهال هیل توانست عنوان قهرمانی سبک وزن UFC را به دست بیاورد و حریف خود از کشور برزیل را شکست دهد.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از استار، جاماهال هیل آمریکایی در دوئل برای کسب عنوان قهرمانی مسابقات (UFC) در سبک وزن، گلوور تکسیرا برزیلی را شکست داد و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

هیل ۳۱ ساله برای اولین بار قهرمان سبک وزن UFC شد. پیش از این دارنده کمربند این وزن، یژا پروچازکا از جمهوری چک بود که مصدوم شد و داوطلبانه این عنوان را از دست داد. در ادامه و اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی ماگومد آنکالایف روس و یان بلاخوویچ لهستانی برای کسب کمربند قهرمانی سبک وزن UFC با هم مبارزه کردند که این دیدار نیز برنده ای نداشت تا همچنان کمربند سبک وزن UFC خالی مانده باشد.

در نهایت جاماهال هیل آمریکایی توانستت در یک رقابت برتر بر حریف خود غلبه کند و این کمربند را به دست بیاورد.

این رقابت ها در برزیل برگزار شد و خیلی از برزیلی ها امیدوار به قهرمانی نماینده کشور خودشان بودند ولی شب، شب برزیلی ها نبود. چرا که قبل از این مبارزه هم دیوسون فیگوئرادو نیز برابر براندون مورنو شکست خورد تا شب تلخی برای میزبان رقم بخورد.

مبارزه هیل و تکسیرا در ۵ راند به طول انجامید و در نهایت حریف آمریکایی عملکرد بسیار خوبی ارائه داد و کاملا بر مبارزه مسلط بود و توانست با قدرت حریفش را شکست دهد. خیلی از کاربران توئیتر این مبارزه را یک طرفه ترین مبارزه برای کسب کمربند قهرمانی نامیدند.

انتهای پیام