10 تیرماه برگزاری بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران
10 تیرماه برگزاری بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران
بنا به پیشنهاد ستاد فرهنگی المپیک و با در نظرگرفتن زمان هفته المپیک، مراسم بدرقه کاروان اعزامی به بازی‌های توکیو ۱۰ تیرماه در اراضی عباس آباد برگزار خواهد شد.

به گزارش حاشیه ورزش ، کمیته ملی المپیک قصد دارد با همکاری شهرداری تهران و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) برنامه های هفته المپیک در سال جاری را ویژه تر و گسترده تر از هر سال برگزار کند تا در آستانه بازی های المپیک، گامی بلند در جهت ایجاد فضای المپیکی برداشته شود.

بر همین اساس با پیشنهاد ستاد فرهنگی توکیو که مجری فعالیت های فرهنگی کاروان اعزامی به توکیو است، برنامه های این هفته به گونه ای پیش بینی شده که حُسن ختام آن بدرقه این کاروان و برگزاری مراسم ویژه برای آن باشد.

۲۳ ژوئن مصادف با ۲ تیرماه روز جهانی المپیک است اما بر اساس پیشنهاد مطرح شده، ۵ تا ۱۰ تیرماه ویژه اجرای برنامه های هفته المپیک در نظر گرفته شده است تا روز پایانی یعنی ۱۰ تیرماه هم به برگزاری مراسم بدرقه کاروان ایران اختصاص پیدا کند.

قرار است این مراسم با حضور ورزشکاران المپیکی و مربیان‌شان در اراضی عباس آباد و در جوار بلندترین برج پرچم ایران برگزار شود. این پرچم که مشرف به مقبره‌الشهدا و باغ موزه دفاع مقدس است با ارتفاع ۱۵۰ متر یکی از سه پرچم بلند جهان به حساب می آید و همین مسئله از جذابیت های مراسم بدرقه کاروان ایران برای این دوره بازی های المپیک خواهد بود.

برای برگزاری بخشی از برنامه های هفته المپیک و همچنین مراسم بدرقه کاروان ایران در اراضی عباس، هماهنگی های لازم با سید محمد حجازی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت نوسازی عباس آباد به عمل آمده است.

امین عارف نیا مسئول ستاد فرهنگی المپیک توکیو در گفتگو با حاشیه ورزش ضمن اعلام این خبر گفت: در نشستی که چهارشنبه پیش رو با رئیس کمیته ملی المپیک و اعضای کادر سرپرستی کاروان ایران خواهیم داشت، زمان و برنامه های پیشنهادی برای بدرقه کاروان را مطرح و نهایی می کنیم.

به گفته وی و طبق هماهنگی های انجام شده، بوستان ها و مراکز گردشگری اراضی عباس آباد هم طی هفته المپیک محل برگزاری برنامه های متنوعی خواهد بود که به مناسب این هفته در نظر گرفته شده اند.

عارف نیا در مورد چهره های حاضر در مراسم بدرقه کاروان المپیک هم، نشست روز چهارشنبه را یادآور شد و اینکه در این نشست در مورد شرکت کنندگان، ساعت دقیق شروع مراسم، مدت زمان و در کل جزئیات آن تصمیم گیری خواهد شد.

این برای نخستین بار است که برگزاری مراسم بدرقه کاروان المپیک در فضایی روباز طراحی شده است.