3 روز است مدیران باشگاه را پیدا نمی‌کنم
3 روز است مدیران باشگاه را پیدا نمی‌کنم
سرمربی تیم فوتبال استقلال با انتقاد از شرایط مدیریتی این باشگاه، از وضعیت موجود این روزهای آبی‌پوشان گله‌مند است.

به گزارش حاشیه ورزش، فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط این روزهای آبی‌پوشان پایتخت و وضعیت نقل وانتقالات تیم اظهار کرد:‌ ابتدا از مسعود ریگی بگویم که علاوه بر مسائل فنی، الگوی اخلاقی خوبی برای تیم ما بود. ناراحتم که ریگی از استقلال جدا شد اما خودم دو مرتبه و صالح مصطفوی هم چندبار با مسعود صحبت کردیم. حتی قرار شد بعضی از هواداران در مورد مسعود به باشگاه کمک کنند اما به هر حال تصمیم مسعود چیز دیگری بود و برای او آرزوی بهترین‌ها را دارم.

او ادامه داد: متاسفانه قرارداد محمد نادری طوری تنظیم شده بود که به راحتی می‌توانست از استقلال جدا شود! برای حفظ او باشگاه باید خیلی زودتر از پایان فصل اقدام می‌کرد.

فرهاد مجیدی درباره شرایط میلیچ و دیاباته که از جمع آبی‌پوشان جدا شدند، گفت: طبق صحبت‌هایی که با میلیچ و دیاباته داشتیم، آنها مدعی بودند که جمعا بیش از ۸۰۰ هزار دلار از باشگاه طلب دارند. با توجه به اعتراض‌ها و دعواهایی که میلیچ با باشگاه داشت و شرایطی که از دیاباته می‌دیدیم، امکان ادامه همکاری با آنها وجود نداشت.

سرمربی استقلال درباره وضعیت فرشید اسماعیلی و ارسلان مطهری نیز خاطرنشان کرد: درباره فرشید و ارسلان باید تاکید کنم که نام این دو بازیکن در لیستی که مدتها قبل به باشگاه داده بودم، قرار داشت. البته در مقطعی از فصل نقل و انتقالات به دلایلی که نیازی به گفتنش نیست، تصمیم کادر فنی در این مورد تغییر کرده بود اما همین چند روز قبل مجددا از باشگاه خواستم و حتی نامه زدم که با این دو بازیکن تمدید کنند. ارسلان به جمع ما اضافه شد و امیدوارم باشگاه هم کدورت‌ها را در این مقطع کنار بگذارد تا فرشید هم در اسرع وقت به تمرینات اضافه بشود.

او افزود: با کمک چند هوادار بی‌ادعا تلاش کردیم تا سه بازیکن باکیفیت و مطرح داخلی را به تیم اضافه کنیم. یک فوروارد، یک وینگر و یک هافبک دفاعی. هر سه بازیکن با مبالغی بیش از ۱۲ تا ۱۳ میلیارد تومان به تیم صنعتی و تیم رقیب پیوستند!

مجیدی درباره وضعیت حضور لوسیانو پریرا در استقلال، گفت: از مدتها قبل به باشگاه اعلام کرده بودم که شیمبا را می‌خواهم. ما با این بازیکن مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم. قرار شد برای شیمبا قرارداد بفرستند اما آقای مددی گفت که باید با بخش حقوقی مشورت کند و در نهایت این قرارداد را نفرستادند و به جایش یک نامه پیشنهاد فرستادند که بی‌فایده بود. متاسفانه سرعت کارها در باشگاه پایین است و این اشکال در فصل نقل و انتقالات یک سم کشنده است. شیمبا آخرین‌بار به ما گفت که تاریخ دوز دوم واکسنش هنوز نرسیده و فعلا نمی‌تواند از برزیل خارج شود. در چند روز گذشته هم خبری از شیمبا نداریم اما اگر بعضی کارها سر وقت انجام می‌شد، وضعیت بهتری داشتیم.

او تاکید کرد: من در مصاحبه قبلی‌ام به خاطر جذب چند بازیکن از باشگاه تشکر کردم. بعضی‌ها انتقاد کردند که چرا آن حرف‌ها را زدی. آن روز هم تاکید کردم که مثل گذشته اگر مشکلی وجود داشته باشد، به هواداران خواهم گفت. در این مدت ما در کادر فنی کارهایی انجام دادیم که وظیفه‌مان نبود اما باید انجام می‌شد تا کارها پیش برود. تصورم این بود که با اعتراض و دعوا چیزی تغییر نمی‌کند و تیم متضرر می‌شود. دولت هم که در حال تغییر بود و در این شرایط سخت راه دیگری وجود نداشت، در غیر این‌صورت همین چند بازیکن جدید هم جذب نمی‌شدند.

مجیدی گفت: از شرایطی که گرفتارش هستیم، راضی نیستم. من نباید این روزها وقتم را بگذارم برای این‌که آقایان چه زمانی آنلاین می‌شوند! تازه وقتی آنلاین هم می‌شوند، جواب نمی‌دهند. الان سه روز است که مدیران باشگاه را پیدا نمی‌کنم. نمی‌دانم قرار است چه اتفاقی بیفتد که این قدر آقایان در آرامش هستند!؟ مدیریت به من گفت که از اسپانسر دلجویی کنیم تا به کمک‌مان بیاید. هواداران شاهد هستند که من درباره اسپانسر هم مثبت صحبت کردم اما نتیجه‌ای حاصل نشد. از همان روزی که مصاحبه کردم، قرار بوده که اسپانسر ۱۰ میلیارد تومان پرداخت کند اما تا الان این کار انجام نشده است.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: کاری می‌کنند که آدم مجبور بشود، شایعات را باور کند. به من می‌گویند که اسپانسر منتظر نشسته تا تیم نتیجه نگیرد. یا این‌که می‌گویند اسپانسر در حال مذاکره با مربیان داخلی است! فصل قبل هم در ۱۲ بازی، ۱۰ برد به دست آوردیم اما اسپانسر پاداشی به تیم نداد. آنها از زمانی که من آمدم فقط ۱۰ درصد به بازیکنان پرداختی داشتند و این پرداختی آخر هم هیات مدیره باشگاه از طریق همراه اول انجام داد، ولی دیگران به نام خود زدند. خب با این وضعیت آیا منتظر هستند تا تیم ببازد؟ اگر با من مشکل دارند، چرا واضح و شفاف نمی‌گویند؟ گناه هواداران در این وسط چیست؟

سرمربی استقلال افزود: بازیکنان جدید و تمدیدی روی حساب حرف من و قولی که به آنها دادم، بدون دریافت هیچ پیش‌پرداختی قراردادشان را امضا کردند. قرار بود در هفته‌ای که گذشت باشگاه به آنها پرداختی داشته باشد اما هیچ اقدامی انجام نشده و کاری کردند که شرمنده بازیکنان بشوم. باشگاه درباره ترانسفر پول فروش مهدی قایدی هم گفته است که هنوز پول نرسیده است.

او ادامه داد: در این وضعیت ما به جذب چند بازیکن خارجی نیاز داشتیم. قرار بود شیمبا را جذب کنیم و هیات مدیره به من قول کتبی داده بود که حدود ۸۰۰ هزار دلار از پول فروش قایدی را هزینه طلب‌های فصل گذشته و پیش‌پرداخت‌های فصل جدید می‌کند و علاوه بر آن یک تا دو بازیکن خارجی جدید هم جذب می‌کند. ما با چند بازیکن باکیفیت خارجی در خطوط جلو مذاکره کردیم اما برای جذب آنها به پول نیاز داشتیم و در مهمترین زمان، کمک مالی لازم از طرف باشگاه و اسپانسر انجام نشده است و فقط دو روز از مهلت ارسال نهایی لیست برای بازی با الهلال باقی مانده و دیگر تقریبا فرصتی نداریم.

مجیدی خاطرنشان کرد: قرار بود تا قبل از رسیدن پول قایدی، با کمک ۱۰ میلیاردی اسپانسر بازیکن خارجی بگیریم اما باشگاه می‌گوید هنوز این پول را از طرف اسپانسر دریافت نکرده است. با این وضعیت باید بدون بازیکن خارجی به مصاف الهلالی برویم که همه از کیفیت و مبلغ بازیکنان جدید آنها باخبر هستند. به هر حال بخش مهمی از نقل و انتقالات فصل استقلال به بعد از بازی با الهلال موکول می‌شود و کاری کردند که راه دیگری نداشته باشیم.

او در ادامه گفت: ما باید ۱۰ روز دیگر به مصاف الهلال برویم. آنها بازیکن چند میلیون دلاری خریدند اما ما اینجا پول تغذیه برای پذیرایی از تیم امیدمان جهت بازی دوستانه نداریم. پول تست کرونا هم نداریم. سرپرست تیم هم می‌گوید مگر قرار است از جیبش هزینه کند و باشگاه به او پول نداده است! هزینه اجاره زمین مناسب در تهران بالاست و باشگاه پول ندارد. زمین‌های پیشنهادی را هم دیدیم اما کیفیت لازم را نداشت و زمین انقلاب هم مناسب نیست و بازیکنان خیلی ناراضی هستند.

سرمربی استقلال در پایان افزود: این گزارشی بود از وضعیت بدی که گرفتارش هستیم. هر کاری که بگویید انجام دادم تا شرایط تغییر کند. اعتراض کردم. مصاحبه کردم، تعامل کردم. با دوستی و مهربانی پیش رفتم. با اقتدار و قاطعیت پیش رفتم اما هیچ فایده‌ای نداشته است. نمی‌دانم که دیگر چه باید بگویم. اینجا نه کسی می‌رود، نه کسی استعفا می‌دهد و نه کسی نگران است.