3 فرنگی کار قرقیز تنها خارجی‌های جام تختی/ جامی که دیگر در حد نام “جهان پهلوان” نیست!
3 فرنگی کار قرقیز تنها خارجی‌های جام تختی/ جامی که دیگر در حد نام “جهان پهلوان” نیست!

رقابت‌های کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در حال برگزاری است. به گزارش حاشیه ورزش، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز (چهارشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد و امشب نیز به پایان می‌رسد. در شرایطی که تورنمنت های معتبر خارجی […]

رقابت‌های کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در حال برگزاری است.

به گزارش حاشیه ورزش، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی از صبح امروز (چهارشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران آغاز شد و امشب نیز به پایان می‌رسد.

در شرایطی که تورنمنت های معتبر خارجی طی ماه‌های اخیر با حضور گسترده کشورهای خارجی برگزار شد، جام تختی امسال در ادامه روند سال‌های اخیر با افت شدید حضور کشورهای خارجی روبرو شده است، تا جایی‌که قرقیزستان با ۳ کشتی گیر تنها تیم خارجی حاضر در رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی است و در کشتی آزاد نیز گرجستان تنها تیم خارجی این رقابت‌هاست.

رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جام تختی طی سال‌های نه چندان دور از معتبرترین رقابت‌های کشتی جهان بود و کشتی گیران مطرح جهان با حضور در ایران در این رقابت‌ها به میدان می‌رفتند، حتی کشتی فرنگی جام تختی نیز جزو سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی بود اما افت آن طی سال‌های اخیر کلید خورد تا جایی‌که امروز دیگر جایگاه چندان مهمی در کشتی جهان ندارد و کشورهای قدرتمند و حتی متوسط کشتی جهان نیز از این مسابقات استقبال نمی‌کنند.

این رقابت‌ها به دلیل شیوع کرونا بدون حضور تماشاگران در حال برگزاری است.

محمد بنا و حمید سوریان نیز در جایگاه کمیته فنی ناطر رقابت‌های کشتی فرنگی هستند.

عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون بدنسازی که همزمان ریاست سازمان لیگ فدراسیون کشتی را نیز عهده دار است از نزدیک نظاره‌گر مسابقات است.

این رقابت‌ها بدون حضور چهره‌های مطرح تیم‌های ملی کشتی برگزار می‌شود و مرحله نخست رقابت‌های انتخابی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱ است.

مسابقات کشتی آزاد جام تختی نیز فردا (پنج شنبه) برگزار می‌شود.