80 میلیون ایرانی هر کس یک سلیقه دارد
80 میلیون ایرانی هر کس یک سلیقه دارد

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ۸۰ میلیون ایرانی هستیم و هر کسی یک سلیقه دارد اما برای لباس کاروان رییسان فدراسیون‌ها آن را دیده بودند و برخی المپین‌ها هم نظر دادند. به گزارش حاشیه ورزش، کیکاووس سعیدی در مورد انتقاد به طرح لباس کاروان ایران در المپیک توکیو بیان کرد: طراحی لباس در تخصص کمیته […]

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ۸۰ میلیون ایرانی هستیم و هر کسی یک سلیقه دارد اما برای لباس کاروان رییسان فدراسیون‌ها آن را دیده بودند و برخی المپین‌ها هم نظر دادند.

به گزارش حاشیه ورزش، کیکاووس سعیدی در مورد انتقاد به طرح لباس کاروان ایران در المپیک توکیو بیان کرد: طراحی لباس در تخصص کمیته ملی المپیک نیست و ما آن را به ستاد مد و لباس وزارت فرهنگ و ارشاد ارجاع دادیم. ۲۳۰ طرح ارائه شد که مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت این طرح که مشاهد کردید، انتخاب شد. ما از تولیدکنندگان خارجی با قیمت پایین‌تر پیشنهاد داشتیم اما به خاطر حمایت از تولید داخلی به این سمت رفتیم. به هر حال این سلیقه است و دیده‌ام کشورهای دیگر هم از لباس کاروان خود گلایه داشتند. البته من از ورزشکاران سوال کردم و آن‌ها گفتند که در این لباس راحت هستند که این راحتی از اولویت‌های ما است. دمای هوا در توکیو بسیار بالاست به همین دلیل از رنگ لباس تیره کم‌تر استفاده شد.

سعیدی در پاسخ به این سوال که چرا لباس در زمان اعزام رونمایی شد چون اگر این کار در روزهای قبل انجام می‌شد امکان اصلاح در آن وجود داشت؟ تصریح کرد: شرایط کرونا اجازه نداد. قرار بود دو هفته قبل مراسم داشته باشیم که لغو شد. بعد قرار بود در آکادمی ملی المپیک این برنامه را اجرا کنیم که باز هم لغو شد. رییسان فدراسیون‌ها این لباس را دیده بودند اما به هر حال سلیقه‌ای است و هر کسی یک رنگ را دوست دارد. حتی وزیر ورزش هم آن را دیده بود.

دبیرکل کمیته ملی المپیک که با رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد درباره این که پرده‌ای که برای عکاسی پشت ورزشکار قرار داشت بسیار چروک بود نیز گفت: پرده برای عکاسی مربوط به ما نبود، محتوای برنامه مربوط به ما بود که با کمک صدا و سیما برگزار شد. ما به اسپانسر اجازه داده بودیم اگر تبلیغی دارند انجام دهند. شرایط به ما اجازه رونمایی نداد و این طور نبود که ما نخواهیم. طراحی لباس و دوخت آن یکسال زمان برد و همه نظر دادند. حتی المپین‌ها را آوردیم تا نظر دهند. ۸۰ میلیون ایرانی هستیم و هر کسی یک نظر دارد بنابراین طبیعی است این صحبت‌ها مطرح شود.

سعیدی درباره این که در گروه اول اعزامی مورد کرونایی وجود داشته یا خیر گفت: خوشبختانه خیر. البته ورزشکاران پنج ساعت برای انجام تست در فرودگاه مانده بودند اما مشکلی وجود نداشت.