ایتالیا، اتریشِ جان‌سخت را از پای درآورد
ایتالیا، اتریشِ جان‌سخت را از پای درآورد
تیم ملی فوتبال ایتالیا با برتری ۲ بر یک در وقت‌های اضافه مقابل اتریش، به مرحله یک‌چهارم نهایی یورو ۲۰۲۰ راه یافت.

به گزارش حاشیه ورزش، در جریان مرحله یک‌هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰، تیم ملی فوتبال ایتالیا از ساعت ۲۳:۳۰ به مصاف اتریش رفت که این دیدار در ۹۰ دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید اما در وقت‌های اضافه ایتالیا دو بار دروازه اتریش را باز کرد و یک‌بار شاهد باز شدن دروازه خودی بود تا به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کند.

برای ایتالیا در این دیدار فدریکو کیه‌زا در دقیقه ۹۵ و پسینا در دقیقه ۱۰۵ گلزنی کردند.

تک‌گل اتریش را نیز ساسا کالادزیچ در دقیقه ۱۱۶ به ثمر رساند.

نیمه نخست این دیدار با حملات ایتالیا روی دروازه اتریش آغاز شد اما هرچه از زمان بازی گذشت، فشار روی دروازه اتریش کمتر شد. با این‌حال لاجوردی‌پوشان زمین، روی تک موقعیت‌هایی فرصت گلزنی داشتند که موفق به باز کردن دروازه اتریش نشدند.
اما در نیمه دوم این دیدار شرایط کمی تغییر کرد و اتریشی‌ها که روی ضدحملات حساب ویژه‌ای باز کرده‌ بودند، چند فرصت خوب روی دروازه ایتالیا ایجاد کردند تا این‌که در دقیقه ۶۴ روی یک ارسال و پاس دیوید آلابا، آرناتوویچ با یک ضربه سر دروازه ایتالیا را باز کرد اما داور مسابقه گل را پس از بررسی VAR آفساید تشخیص داد.

در ادامه بازی، تلاش دو تیم نتیجه نداد و بازی در دو وقت ۱۵ دقیقه‌ای ادامه پیدا کرد.
در آغاز ۱۵ دقیقه اول، روی یک پاس یاران ایتالیا به درون محوطه جریمه اتریش، فدریکو کیه‌زا که در دقیقه ۸۴ وارد زمین شده بود، به توپ رسید و با عبور از یک بازیکن با پای چپ دروازه اتریش را باز کرد.

در ادامه، باز هم حملات ایتالیا ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۱۰۵ پسینا درون محوطه جریمه اتریش صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست، گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

اتریش در دقیقه ۱۱۶ توسط ساسا کالادزیچ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد تا بالاخره دروازه تیم ملی فوتبال ایتالیا باز شود.

به این ترتیب ایتالیا توانست در دیداری دشوار در وقت اضافه اتریش را شکست دهد و روند پیروزی‌های خود را حفظ کرد.