علیپور در فرانسه کار دشواری دارد/ لیگ جهانی دو دستاورد مهم داشت
علیپور در فرانسه کار دشواری دارد/ لیگ جهانی دو دستاورد مهم داشت
سرمربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: بازگشت حمیده عباسعلی به تاتامی با کسب مدال و کسب سهمیه دوم المپیک در بخش بانوان دو دستاورد خیلی مهم لیگ جهانی کاراته در لیسبون برای ایران بود.

سمانه خوش قدم سر مربی تیم ملی کاراته بانوان در گفتگو با نخست نیوز با اشاره به نتایج ایران در لیگ جهانی کاراته، گفت: از قبل پیش بینی کرده بودیم که رقابتهای لیگ جهانی کاراته در لیسبون به دلیل آنکه آخرین تورنمنتی است که امتیاز آن در رنکینگ المپیکی کاراته کاها ثبت می‌شود، اهمیت فوق العاده ای دارد و همه کاراته کاها با بهترین شرایط آمادگی خود به میدان می آیند، که همین موضوع را نیز شاهد بودیم و مبارزات واقعاً سطح بالایی برگزار شد.

وی افزود: با وجود آنکه از عملکرد فنی دختران ملی پوش رضایت ندارم، ولی این رقابتها دو دستاورد مهم برای کاراته ایران داشت. کسب سهمیه المپیک توسط سارا بهمنیار برای ما خیلی ارزشمند بود که توانستیم دومین سهمیه خود را قطعی کنیم. بهمنیار قبل از اینکه به فینال برسد، سهمیه‌اش قطعی شد و همین روی انگیزه او برای ادامه مبارزات تأثیر منفی گذاشت. نکته مهم دیگر بازگشت حمیده عباسعلی به تاتامی با ارائه مبارزات قابل قبول و کسب مدال بود.

خوش قدم در مورد شکست حمیده عباسعلی گفت: برای ما کیفیت و عملکرد عباسعلی مهم بود. وی در لیسبون دور نخست استراحت داشت و دور دوم هم رقیب مصری به دلیل ابتلا به کرونا حاضر نشد. اما رقیب اسپانیایی دو مبارزه انجام داده بود و این موضوع روی کار فنی کاراته کاها خیلی مؤثر بود. البته که یک تیم تمام حرفه از بخش فنی گرفته تا روانشناس، فیزیوتراپ و پزشک معالج در مدت زمان آسیب دیدگی کنار عباسعلی بود و کار برگشت او به خوبی و با برنامه انجام شد. خدا را شکر این پروسه به بهترین شکل ممکن پیش رفت و امیدواری‌ها را بالا برد.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان به مبارزات رزیتا علیپور هم اشاره کرد و گفت: وقتی رقیب صربستانی به فینال رسید، مشخص شد که علیپور حتی با کسب مدال طلا هم نمی‌تواند سهمیه حضور در المپیک را کسب کند و باید منتظر مبارزه روی تاتامی پاریس باشد. با این وجود او عملکرد خوبی داشت و امیدوارم زحماتش به حضور در توکیو ختم شود.

خوش قدم در مورد شرایط مسابقات کاراته پاریس گفت: با برگزاری این مسابقات، پرونده رقابتهای کسب سهمیه بسته خواهد شد. قطعاً همه کاراته کاهای دنیا دوست دارند به عنوان ۱۰ نفر برتر و اولین‌ها در تاریخ این رشته ورزشی روی تاتامی المپیک مبارزه کنند. همین موضوع کار را در پاریس سخت می‌کند. هر مبارزه حکم یک فینال دارد و هیچ حریفی را نمی‌توان دست کم گرفت. ان شالله که بتوانیم از این مسابقات سهمیه سوم را بدست آورده و با ترکیب کامل راهی توکیو شویم.

سرمربی تیم ملی کاراته بانوان در پایان گفت: تا زمان اعزام به پاریس علاوه بر اردوی که هم اکنون در حال برگزاری است، دو مرحله دیگر اردوی آماده سازی خواهیم داشت. برنامه تمرینی بهمنیار و عباسعلی متفاوت با علیپور خواهد بود و ان شاءالله با ادامه این روند، علیپور با آمادگی بالا راهی پاریس خواهد شد.