لغو مراسم بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران
لغو مراسم بدرقه کاروان المپیک در جوار بلندترین پرچم ایران
در فاصله چند روز مانده به برگزاری مراسم بدرقه کاروان اعزامی به المپیک توکیو که قرار بود در جوار بلندترین پرچم ایران برگزار شود، برگزاری آن از دستور کار خارج شد.

به گزارش حاشیه ورزش ، مراسم بدرقه یکی از برنامه هایی است که برای هر دوره بازی های المپیک و پیش از اعزام اولین گروه های کاروان ورزش کشورمان به محل برگزاری این بازی ها، برگزار می شود.

قرار بود این مراسم برای این دوره بازی های المپیک به صورت ویژه تر از همیشه و در فضایی روباز برگزار شود؛ اینگونه پیش بینی شده بود که همزمان با روز پایانی هفته المپیک (۵ تا ۱۰ تیرماه) مراسم بدرقه کاروان المپیک توکیودر اراضی عباس آباد و در جواد بلندترین پرچم ایران برگزار شود.

حتی عنوان شد که در همین مراسم که ورزشکاران المپیکی و مسئولان ورزش هم در آن حضور خواهند داشت رونمایی از لباس مسافران توکیو هم انجام خواهد شد.

این در حالی است که در فاصله چند روز مانده به انجام مراسم بدرقه کاروان المپیک و رونمایی از لباس اعضای این کاروان در اراضی عباس آباد، برگزاری آن در این منطقه از دستور کار خارج شده است.

ستاد فرهنگی المپیک توکیو که برای نخستین بار و به منظور برنامه ریزی برای فعالیت های فرهنگی کاروان اعزامی به توکیو تشکیل شده است برگزاری مراسم بدرقه در اراضی عباس آباد را پیش بینی کرده بود اما با نظر دیگر مسئولان مرتبط با کاروان ایران، این مراسم در این منطقه برگزار نمی شود.

هنوز برای برگزاری مراسم بدرقه کاروان المپیک تصمیم گیری نهایی اتخاذ نشده است.

این مراسم برای المپیک ریو و کاروان اعزامی امام رضا (ع) به آن دوره بازی ها در محوطه کمیته ملی المپیک برگزار شد. آکادمی ملی المپیک هم میزبان مراسم بدرقه کاروان اعزامی به المپیک لندن بود.

به گزارش حاشیه ورزش ، سی و دومین دوره بازی های المپیک طی روزهای اول تا ۱۷ مردادماه برگزار می شود. کاروان ورزش ایران با نام «ستارگان ایران زمین» در این دوره بازی ها حضور خواهد داشت.

اولین گروه کاروان ورزش ایران که شامل اعضای کادر سرپرستی می شوند ۲۱ تیرماه عازم توکیو می شوند. اعزام اولین گروه ورزشکاران هم ۲۶ تیرماه انجام خواهد شد.