مقصر عدم حضور خراسان رضوی در لیگ برتر، هیات فوتبال نیست
مقصر عدم حضور خراسان رضوی در لیگ برتر، هیات فوتبال نیست
عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: مرکزگرایی، جایی در استراتژی‌ها و برنامه‌های هیات فوتبال خراسان رضوی ندارد

احسان اصولی در گفت‌وگو با حاشیه ورزش؛ در خصوص کلاس ارتقاء داوری فوتسال اظهار کرد: در حوزه داوری عملکرد داوران ما مطلوب است، به ویژه بانوان عملکرد خیلی خوبی داشتند و خوشحالم که کلاس‌های ارتقاء داوری منظم و طبق برنامه در حال اجراست. اینکه خراسان رضوی برترین استان کشور در برگزاری کلاس‌های داوری است یعنی مسیر درست طی می‌شود و باید از تلاش‌های کمیته داوران هیات تشکر کرد

وی افزود: ما ظرفیت بی‌نظیری در حوزه مدرسین داریم از جمله رجبی که در سطح کشور سرآمد است. ابتکار کمیته داوران در تقدیر از پیشکسوتان داوری امر پسندیده‌ای است. در عرصه کار و فعالیت در هر حوزه‌ای آن چیزی که توسط‌ پیشکسوتان کسب شده بی‌شک سرمایه ماست؛ نور چشم و چراغ راه ماست، زیرا تجربیاتی که کسب شده کمک می‌کند که اشتباهات دو مرتبه تکرار نشود و نقاط قوت تقویت شود.  بنابراین هم منطق حکم می‌کند از تجربیات پیشکسوتان استفاده کنیم و هم فرهنگ اصیل ما ایرانی ها در احترام به بزرگترها و مو سپیدان حکم می‌کند که همیشه قدردان پیشکسوتان باشیم و به نوعی کار کنیم که حضور این عزیزان را همواره  کنار جوانان عزیز و آینده دار خود داشته باشیم. باید زنجیره انتقال دانسته‌ها، داشته‌ها و….  را از نسل قبل به نسل بعد حفظ کنیم و از آن بهره ببریم.

اصولی در خصوص عدم حضور تیمی از خراسان رضوی در لیگ برتر گفت: اینکه تیم لیگ برتری در استان نداریم تقصیر هیات فوتبال نیست؛ امروز برای داشتن یک تیم لیگ برتری به چیزی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است، با این توصیف کدام هیات فوتبال می‌تواند به تنهایی این کار را انجام دهد؟ نباید در ارزیابی عملکرد هیات فوتبال، تیم‌داری در سطح لیگ برتر را ملاک ارزیابی قرار داد. امروز فوتبال خراسان رضوی با همت باشگاه داران و مدیران آن و برنامه ریزی‌ها و حمایت‌های همکاران هیات، حدود ۷۱ تیم در سطح لیگ‌های مختلف کشوری دارد که شامل لیگ‌های فوتبال، بانوان و فوتسال است که این آمار خیره کننده نشان دهنده توسعه فوتبال در سطحی گسترده است.

وی افزود: این یک ظرفیت بی نظیر برای ورزش خراسان رضوی است و دوستان متولی امر ورزش استان می‌توانند با تقویت این مسیر ریل‌گذاری‌شده توسط هیات فوتبال طی چهار سال گذشته، زمینه توسعه عادلانه فوتبال در استان را با قدرت بیشتری پیگیری کنند و این مدل موفق را در سایر رشته‌های ورزشی هم بسط دهند.

رییس هیات فوتبال خراسان رضوی گفت: ما توانستیم مرکز گرایی را از بین ببریم و منابع در اختیار، اعم از مالی، انسانی، مدیریتی و اعتباری را در استان عادلانه توزیع کنیم که به لطف خدا و همت همکارانم در سراسر استان نتایج خوبی هم حاصل شده است که یکی از آن‌ها رشد قابل توجه دعوت به تیم های ملی از بین فوتبالیست‌ها و فوتسالیست‌های جوان خراسانی است. عددی که معدل دعوت و حضور خراسانی‌ها را در تیم های ملی برای کلیت ورزش استان به شدت ارتقا می‌دهد و این هم یکی از دستاوردهای ارزشمند هیات فوتبال برای ورزش و جوانان خراسان رضوی است. معتقدیم تداوم این برنامه‌ها و این عملکرد همچنان آورده‌های خوبی را در آینده برای فوتبال و ورزش استان به همراه خواهد داشت.

  • منبع خبر : ایسنا