نامه رسمی جامعه پزشکی ژاپن به نخست وزیر برای لغو بازی‌های المپیک
نامه رسمی جامعه پزشکی ژاپن به نخست وزیر برای لغو بازی‌های المپیک

۹ هفته مانده به شروع بازی‌های المپیک، اعتراض‌ها نسبت به برگزاری این رویداد اوج گرفته است و جامعه پزشکی نیز به مردم اضافه شده‌اند. به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که تقریبا ۹ هفته تا شروع بازی‌های المپیک زمان باقی است، شاهد بروز اعتراضات زیادی در کشور ژاپن نسبت به […]

۹ هفته مانده به شروع بازی‌های المپیک، اعتراض‌ها نسبت به برگزاری این رویداد اوج گرفته است و جامعه پزشکی نیز به مردم اضافه شده‌اند.

به گزارش حاشیه ورزش و به نقل از آسوشیتدپرس، در حالی که تقریبا ۹ هفته تا شروع بازی‌های المپیک زمان باقی است، شاهد بروز اعتراضات زیادی در کشور ژاپن نسبت به برگزاری بازی‌های المپیک هستیم.

بیشتر مناطق ژاپن از جمله توکیو و اوزاکا تحت شرایط اضطراری قرار دارند و همین باعث شد، توماس باخ مجبور به لغو سفرش به ژاپن شود.

فقط حدود ۲ درصد از جمعیت ژاپن کاملاً واکسینه شده‌اند و مخالفت با بازی‌های المپیک در نظرسنجی‌ها بسیار بالا است.

جدیدترین اعتراض‌ها را انجمن پزشکان توکیو با ۶ هزار عضو نشان داده است که طی نامه‌ای به یوشیهیده سوگا نخست وزیر این کشور، یوریکو کویکه شهردار توکیو و سیکو هاشیموتو رئیس سازمان کمیته برگزاری بازی‌های المپیک خواستار لغو بازی‌های المپیک شدند.

در این نامه آمده است: ما معتقدیم که انتخاب صحیح، لغو رویدادی است که احتمال افزایش تعداد افراد آلوده و مرگ را به دنبال خواهد داشت. ویروس‌ها با حرکات افراد در سطح شهر گسترش پیدا می‌کنند. با این وضعیت المپیک و پارالمپیک منجر به افزایش ابتلا و مرگ و میر می‌شود.

برگزاری بازی‌های المپیک یک ضرورت مالی برای کمیته بین المللی المپیک است که حدود ۷۵٪ از درآمد خود را از فروش حق تلویزیونی به دست می‌آورد.

ژاپن رسماً ۱۵.۴ میلیارد دلار برای بازی‌های المپیک هزینه کرده است، اگرچه بررسی‌های دولت نشان می‌دهد این رقم بسیار بیشتر است.

با این حال هیچ نشانه‌ای برای لغو این بازی‌ها وجود ندارد، اگرچه مخالفت‌ها با اعتراض‌های کوچک خیابانی و درخواست‌های آنلاین ادامه دارد.

ژاپن بیش از ۱۱،۵۰۰ مرگ و میر ناشی از COVID-۱۹ داشته است.