تزریق دردسر در مسابقات جهانی
تزریق دردسر در مسابقات جهانی
رييس فدراسيون كشتى با عصبانيت شديد از آزادكار وزن ٨٦ كيلو، دليل قهرمان نشدن ايران در اسپانيا را او معرفى كرد.

به گزارش تیتر حادثه
درحالی‌که سجاد غلامى طبق اعلام سايت فدراسيون كشتى به دليل تخلف پزشكى از جدول شانس مجدد وزن ٨٦ كيلوگرم رقابت‌های جهانى كشتى آزاد زير ٢٣ سال حذف شد؛ ايران با اختلاف ٧ امتياز نسبت به گرجستان قهرمانى تيمى اين رقابت‌ها را از دست داد.
سجاد غلامى قبل از شروع مسابقات سرم تقويتى زده و اين موضوع از سوى مسوولان اتحاديه جهانى تخلف محسوب شده و او ديسكاليفه شده است.
عليرضا دبير، رییس فدراسیون کشتی درباره سجاد غلامی گفت: من نمی‌خواستم صحبت کنم، اما به دلیل گافی که کشتی گیر امید ایران سجاد غلامی داده است عصبانی هستم. چراکه او با گافی که داده است قهرمانی را از ایران گرفت. این کشتی‌گیر بار اولش نیست و ممکن است فدراسیون جهانی او را محروم کند. اگر فدراسیون محروم نکند ۲ سال این کشتی‌گیر را محروم می‌کنم.
وی افزود: ما هیچ سالی چنین تیمی نداشتیم از سال ۲۰۱۲ به بعد نداشتیم تیم ملی کشتی آزاد امید کشورمان ۷ مدال کسب کرده است. سال ۹۸ که فدراسیون را تحویل گرفتم کشتی آزاد ایران در رتبه ۱۱ قرار داشت و امروز در این جایگاه قرار دارد. امروز گافی که کشتی‌گیر کرجی داده، اصلا قابل‌بخشش نیست چراکه امروز به‌دروغ رفته و به کادر پزشکی در مسابقات گفته درستکار و کاوه گفته‌اند باید سرم بزنم. این چندمین بار است که این کشتی‌گیر گاف می‌دهد و من باکسی تعارف ندارم و ۲ سال بدون شک او را محروم خواهم کرد.
دبیر درباره تصمیمی که گرفته است عنوان کرد: به دلیل اینکه باعث شده پرچم ایران امروز به‌عنوان قهرمان بالا نرود این تصمیم را گرفتم. می‌توانستیم مانند کشتی فرنگی قهرمان شویم اما به دلیل سهل‌انگاری این کشتی‌گیر همه‌چیز به هم خورد. اتحادیه جهانی کشتی با هیچ‌کس تعارف ندارد و طبق قوانین هر کشتی‌گیری که بدون اطلاع، سوزنی وارد بدنش شود دوپینگی محسوب می‌شود. در این شرایط بحرانی نمی‌توان حق را از باطل جدا کرد و باید امروز ما تسکین جامعه می‌شدیم و این‌قدر ناراحت بودم از این موضوع که کشتی ۳ وزن دیگر را دنبال نکردم که ببینم چه شده است.